Podczas prowadzonych działań funkcjonariusze ruchu drogowego wykorzystują wszelkie dostępne im środki i urządzenia, by skutecznie dyscyplinować piratów drogowych. Wśród tych urządzeń są radiowozy wyposażone w urządzenia do rejestracji zachowań uczestników ruchu drogowego, czyli tzw. wideorejestratory.

Wczoraj rano (23.11) policjanci ruchu drogowego z Ostródy patrolując drogi powiatu zauważyli kierowcę jeepa poruszających się z bardzo dużą prędkością. Zainstalowany w oznakowanym radiowozie videorejestrator pokazał, że kierowcy w miejscu, gdzie można jechać z maksymalną prędkością 120 km/h jechał ponad 210 km/h. Wyczyn kierowcy został dokładnie nagrany na policyjnym videorejestratorze. Po kilkuset metrach kierowca został zatrzymany. Kontrola drogowa zakończyła się dla 39-latka nałożeniem mandatu karnego w wysokości 500 zł. Na konto kierowcy trafiło również 10 punktów karnych za przekroczenie dozwolonej prędkości.

2 KOMENTARZE

  1. Straszne naprawde…na tej trasie nie jest to jakas niebezpieczna predkosc. Poza tym rediowoz z tego co widac nie ma zadnego urzadzenia do mierzenia predkosci poprzedzajacego pojazdu, a jedynie mierzy swoja srednia predkosc. Wiec roznica moze wyniesc nawet 80km/h przy tej predkosci.

DODAJ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here