Policjanci patrolowo-interwencyjni zatrzymali 26-latka, który młotkiem uderzył w głowę innego mężczyznę. Sprawca zaraz po zdarzeniu trafił do policyjnego aresztu, a jego ofiara do szpitala. Jak ustalili policjanci pomiędzy mężczyznami doszło wcześniej do kłótni na… portalu społecznościowym. Jej finał odbył się jednak w rzeczywistości niewirtualnej.

Zdarzenie miało miejsce wczoraj (21.11.2016) w podelbląskim Gronowie Górnym. Tam, 26-letni mężczyzna trzymając w ręce młotek wszedł na halę produkcyjną i uderzył nim w głowę jednego z pracowników. Był nim 35-letni mężczyzna, z którym jak się później okazało, 26-latek pokłócił się o wpis na portalu społecznościowym. W ten sposób – nie chcąc już komentować sprawy w internecie – postanowił inaczej wyrazić swoje niezadowolenie. Nieporozumienie ze świata wirtualnego przeniosła się do realnego.

Gdy policjanci przyjechali na miejsce 26-latek usiłował samochodem odjechać z miejsca zdarzenia. Wcześniej jego ofiara została zabrana przez karetkę pogotowia ratunkowego. Zaatakowany mężczyzna został opatrzony w szpitalu, założono mu kilka szwów oraz pozostawiono na obserwacji. 26-latka przewieziono do policyjnego aresztu. Teraz odpowie za napaść oraz uszkodzenie ciała. O tym jaki dokładnie usłyszy zarzut zdecyduje opinia biegłego.