fbpx
-1.1 C
Olsztyn
wtorek, Marzec 26, 2019
reklama

Pierwsza tego typu piekarnia powstała pod Olsztynem

Strona główna Artykuł sponsorowany Pierwsza tego typu piekarnia powstała pod Olsztynem
reklama

Aby kupić pieczywo nie trzeba już stać w kolejce. Wystarczy podjechać pod okienko, złożyć zamówienie i odebrać towar. Pierwsza tego typu piekarnia w regionie powstała w Stawigudzie.

[ngg_images source=”galleries” container_ids=”173″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_thumbnails” override_thumbnail_settings=”1″ thumbnail_width=”110″ thumbnail_height=”110″ thumbnail_crop=”1″ images_per_page=”60″ number_of_columns=”5″ ajax_pagination=”0″ show_all_in_lightbox=”0″ use_imagebrowser_effect=”0″ show_slideshow_link=”0″ slideshow_link_text=”[Pokaz zdjęć]” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]

reklama

System drive through na świecie rozwija się bardzo szybko. W Polsce przedsiębiorcy dopiero od niedawna zaczęli doceniać korzyści wynikające z tego rozwiązania. Dotychczas, kupno produktów bez wysiadania z samochodu kojarzyło się z sieciami fast-food. Teraz się to zmienia: powstają apteki i piekarnie nastawione na klientów zmotoryzowanych. Na Warmii i Mazurach szlaki przetarła Piekarnia Tyrolska. Pierwszy punkt drive działa od września w Stawigudzie. Jak zaznaczył właściciel, Jarosław Goszczycki, był to innowacyjny pomysł, chociaż z wnioskami trzeba się wstrzymać jeszcze przez rok. – Dopiero wtedy będę mógł ocenić, czy rzeczywiście był to strzał w dziesiątkę. Czy rzeczywiście zmieniliśmy trendy naszego społeczeństwa – dodaje Goszczycki.

Skąd wziął się pomysł, aby połączyć tradycyjną piekarnię z kupnem produktów bez wysiadania z samochodu? Zza oceanu. – Mój syn Dawid studiował ekonomię w Stanach Zjednoczonych. Przez kilka lat pobytu w Ameryce podpatrzył wiele ciekawych pomysłów. Tyrolska Drive to jego idea – przyznaje właściciel.

Właściciele Piekarni Tyrolskiej zauważyli, że nasze społeczeństwo żyje w coraz większym pędzie. Samochód stał się w zasadzie nieodłącznym elementem naszego życia, niezależnie czy chodzi o dojazdy i powroty z pracy, czy o zakupy. Z resztą ta sama sytuacja miała miejsce w społeczeństwie amerykańskim. Dlatego też pierwsze obiekty usługowe typu drive-through za oceanem powstały już w latach 20. XX wieku. Do Polski ta moda przywędrowała w latach 90. poprzedniego stulecia wraz ze znaną siecią fast-food.

W Tyrolskiej Drive możemy zamówić produkty dostępne także w tradycyjnych piekarniach tej sieci, czyli ciepłe i chrupiące pieczywo bez dodatku ulepszaczy. Mamy więc szeroką gammę towarów do wyboru: od delikatnych kajzerek, przez dobrze wypieczony chleb siatkarza po słodkie i sycące bułki z czekoladą czy rogaliki z dżemem. Usługa drive-through pozwala na większą wygodę. Wystarczy, że podjedziemy i złożymy zamówienie w okienku, a po chwili otrzymamy zakupy. Jest to bardzo dobre rozwiązanie, które skraca czas zwłaszcza, że idąc do tradycyjnego sklepu, często jesteśmy narażeni na pozostawienie samochodu z daleka od naszej destynacji.

Mieszkańcy Stawigudy są bardzo zadowoleni z Tyrolskiej Drive. Czy nowe rozwiązanie może zastąpić to tradycyjne? Na pewno nie prędko, chociaż właściciel będzie dążył do tego, aby powstały kolejne lokale tego typu. – Największą przeszkodą jest grunt, który trzeba wykupić pod podjazd. A ceny nie są tanie. Z dotychczasowych piekarni, które posiadam tylko kilka mogłyby zostać rozbudowane. Myślę jednak, że sukcesywnie będziemy budować kolejne lokale typu drive-through – zakończył Jarosław Goszczycki.

reklama
reklama

31 KOMENTARZE

    • Ula mi akurat takie drive thru ułatwiłby życie. Kurde nie mam jak rano świeżych bułek kupić Felkowi do przedszkola, bo oni tam posiłków nie maja, o 5 Łukasz to w drodze do Kętaki . Do piekarni z wózkiem nie wejdę ( baba za lada i wszystkie babcia by mnie zeżarły lub po prostu wózek sie nie zmieści ) potem musiałabym wrocic po auto i dzida pod Bartag. Także Felek je jakieś chemiczne „wujowe” bułki. A tak mogłabym zajechać po pieczywko elegancko z rana

DODAJ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here

reklama

zobacz również

RABATOL.PL

rekalma