Aby kupić pieczywo nie trzeba już stać w kolejce. Wystarczy podjechać pod okienko, złożyć zamówienie i odebrać towar. Pierwsza tego typu piekarnia w regionie powstała w Stawigudzie.

[ngg_images source=”galleries” container_ids=”173″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_thumbnails” override_thumbnail_settings=”1″ thumbnail_width=”110″ thumbnail_height=”110″ thumbnail_crop=”1″ images_per_page=”60″ number_of_columns=”5″ ajax_pagination=”0″ show_all_in_lightbox=”0″ use_imagebrowser_effect=”0″ show_slideshow_link=”0″ slideshow_link_text=”[Pokaz zdjęć]” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]

System drive through na świecie rozwija się bardzo szybko. W Polsce przedsiębiorcy dopiero od niedawna zaczęli doceniać korzyści wynikające z tego rozwiązania. Dotychczas, kupno produktów bez wysiadania z samochodu kojarzyło się z sieciami fast-food. Teraz się to zmienia: powstają apteki i piekarnie nastawione na klientów zmotoryzowanych. Na Warmii i Mazurach szlaki przetarła Piekarnia Tyrolska. Pierwszy punkt drive działa od września w Stawigudzie. Jak zaznaczył właściciel, Jarosław Goszczycki, był to innowacyjny pomysł, chociaż z wnioskami trzeba się wstrzymać jeszcze przez rok. – Dopiero wtedy będę mógł ocenić, czy rzeczywiście był to strzał w dziesiątkę. Czy rzeczywiście zmieniliśmy trendy naszego społeczeństwa – dodaje Goszczycki.

Skąd wziął się pomysł, aby połączyć tradycyjną piekarnię z kupnem produktów bez wysiadania z samochodu? Zza oceanu. – Mój syn Dawid studiował ekonomię w Stanach Zjednoczonych. Przez kilka lat pobytu w Ameryce podpatrzył wiele ciekawych pomysłów. Tyrolska Drive to jego idea – przyznaje właściciel.

Właściciele Piekarni Tyrolskiej zauważyli, że nasze społeczeństwo żyje w coraz większym pędzie. Samochód stał się w zasadzie nieodłącznym elementem naszego życia, niezależnie czy chodzi o dojazdy i powroty z pracy, czy o zakupy. Z resztą ta sama sytuacja miała miejsce w społeczeństwie amerykańskim. Dlatego też pierwsze obiekty usługowe typu drive-through za oceanem powstały już w latach 20. XX wieku. Do Polski ta moda przywędrowała w latach 90. poprzedniego stulecia wraz ze znaną siecią fast-food.

W Tyrolskiej Drive możemy zamówić produkty dostępne także w tradycyjnych piekarniach tej sieci, czyli ciepłe i chrupiące pieczywo bez dodatku ulepszaczy. Mamy więc szeroką gammę towarów do wyboru: od delikatnych kajzerek, przez dobrze wypieczony chleb siatkarza po słodkie i sycące bułki z czekoladą czy rogaliki z dżemem. Usługa drive-through pozwala na większą wygodę. Wystarczy, że podjedziemy i złożymy zamówienie w okienku, a po chwili otrzymamy zakupy. Jest to bardzo dobre rozwiązanie, które skraca czas zwłaszcza, że idąc do tradycyjnego sklepu, często jesteśmy narażeni na pozostawienie samochodu z daleka od naszej destynacji.

Mieszkańcy Stawigudy są bardzo zadowoleni z Tyrolskiej Drive. Czy nowe rozwiązanie może zastąpić to tradycyjne? Na pewno nie prędko, chociaż właściciel będzie dążył do tego, aby powstały kolejne lokale tego typu. – Największą przeszkodą jest grunt, który trzeba wykupić pod podjazd. A ceny nie są tanie. Z dotychczasowych piekarni, które posiadam tylko kilka mogłyby zostać rozbudowane. Myślę jednak, że sukcesywnie będziemy budować kolejne lokale typu drive-through – zakończył Jarosław Goszczycki.

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
Przemysław Kuźnia

Szkoda tylko ze sprzedają tam ten chłam co nie ma nic wspólnego z tradycyjnym pieczywem

Kasia

Beatka Goszczycka będzie mogła większe alimenty wyciągnąć od Jarka.

Olga Ostrowska

To jest pomysł!!!

Beata Nowicka

Szkoda że nie otwierają od np 5.30..

Damian Gradowski

Poddasze mogliby zagospodarowac na miejsce gdzie mozna usiasc zjesc pączka i wypic kawe

Krzysztof Grzegrzółka

I oberwać ptasim odchodem w łeb

Laura Magda Gromadzka

Super pomysł Damian!

Klaudia Banach

Super pomysł 😉

Nick CzemNick

codziennie tam kupuje razowy i buleczki 🙂

Tomasz Piotr Załęski

Super 🙂

Monika Zawadzka-Drzewiecka

A może by tak filia w Ostródzie?

Dariusz Sylwester Sidor

Super ktoś miał pomysł

wpDiscuz