Areszt i dozór dla sprawców rozboju

  Policjanci z Morąga zatrzymali 29- i 36-latka. Mężczyźni pod sklepem zaatakowali 40-latka, którego pobili i okradli. Postanowieniem sądu 29-latek trafił na najbliższe 3 miesiące do aresztu śledczego, drugi z napastników został objęty policyjnym dozorem. Teraz za popełnione przestępstwo grozi im kara do 12 lat pozbawienia wolności.

  W piątek (21.11.2016) do dyżurnego z Komisariatu Policji w Morągu zgłosił się mieszkaniec miasta informując, że został napadnięty, pobity i okradziony. Do zdarzenia miało dojść 4 dni wcześniej pod jednym ze sklepów spożywczych w Morągu. Z relacji pokrzywdzonego wynikało, że sprawcy po zadaniu ciosów mieli mu zabrać telefon komórkowy, pieniądze i rower.
  Policjanci z Wydziału Kryminalnego kilka godzin od przyjęcia zgłoszenia o rozboju ustalili i zatrzymali dwóch mężczyzn związanych z tym przestępstwem. Okazali się nimi dwaj mieszkańcy Morąga w wieku 29 i 36 lat. Obaj trafili do policyjnego aresztu. Młodszy z nich był znany morąskim policjantom ponieważ już wcześniej odpowiadał za podobne przestępstwo.

  Mężczyźni usłyszeli już zarzuty. Zebrany materiał dowodowy funkcjonariusze i prokurator przekazali do miejscowego sądu, który podjął decyzję o tymczasowym 3-miesięcznym aresztowaniu 29-latka. Wobec 36-latka zastosowano policyjny dozór. Teraz mężczyznom grozi kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

  DODAJ KOMENTARZ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here