Sąd Rejonowy w Szczytnie przychylił się do wniosku policjantów oraz prokuratury i na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego w ramach prowadzonego postępowania zadecydował o zastosowaniu wobec zatrzymanego 28-latka tymczasowego aresztu. Mężczyzna w minionym tygodniu w jednym z lokali gastronomicznych na terenie miasta dokonał brutalnego pobicia 22-letniego mieszkańca województwa małopolskiego.

Wczoraj (17.11.2016) Sąd Rejonowy w Szczytnie na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przychylił się do wniosku policjantów oraz prokuratury i zadecydował o zastosowaniu wobec zatrzymanego 28-letniego mieszkańca Szczytna tymczasowego aresztu.

Mężczyzna w nocy z 10 na 11 listopada tego roku znajdując się w lokalu gastronomicznym na terenie miasta pobił 22-letniego mieszkańca województwa małopolskiego. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że 28-latek dotkliwie pobił młodego mężczyznę, bo ten „niechcący trącił go łokciem”. W wyniku pobicia 22-latek z ciężkimi obrażeniami ciała został przetransportowany do szpitala.

Przestępstwo pobicia z ciężkim uszczerbkiem na zdrowiu zagrożone jest kara do 10 lat pozbawienia wolności.