Porysował nożem auto, bo chciał sam wymierzyć sprawiedliwość

  0

  Kara do 5 lat pozbawienia wolności grozi 57-letniemu mieszkańcowi gminy Rozogi. Mężczyzna wyszedł z rozprawy a następnie chcąc wymierzyć sprawiedliwość porysował nożem powłokę lakierniczą Mercedesa należącego do mężczyzny z którym się „sądził”. Sprawca zniszczenia mienia nie spodziewał się jednak, że właściciel znajduje się w pojeździe. Teraz 57-latek za spowodowanie strat w wysokości blisko 5 000 złotych odpowie przed sądem.

  Wczoraj około godziny 10:00 oficer dyżurny otrzymał telefoniczne zgłoszenie o zniszczeniu powłoki lakierniczej w pojeździe zaparkowanym na ul. 1-go Maja w Szczytnie. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że 57-letni mieszkaniec gminy Rozogi, przy użyciu noża porysował powłokę lakierniczą Mercedesa należącego do znanego mu osobiście mężczyzny. Okazało się, że sprawca zniszczenia mienia chcąc wymierzyć sprawiedliwość mężczyźnie, z którym się „sądził”, wyszedł z rozprawy i umyślenie dokonał zniszczenia. Nie spodziewał się jednak, że właściciel pojazdu znajduje się w środku. Dziwne odgłosy dobiegające zza samochodu zaskoczyły kierowcę. Mężczyzna wyszedł z auta i zobaczył jak 57-latek przy użyciu noża niszczy jego samochód.

  Kierowca Mercedesa natychmiast powiadomił o tym fakcie szczycieńska komendę. 57-latek oddalił się z miejsca zdarzenia jednak jeszcze tego samego dnia został zatrzymany.

  Właściciel pojazdu wycenił szkodę na blisko 5 000 złotych. Teraz sprawca zniszczenia mienia ponownie wróci do sądu. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

  DODAJ KOMENTARZ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here