Młody kierowca stracił prawo jazdy za spowodowanie wypadku

  Przed sądem odpowie 19-letni kierowca mitsubishi, który na ulicy Sienkiewicza w Kurzętniku spowodował wypadek. Mieszkaniec gminy Grodziczno nie dostosował prędkości do warunków drogowych, najechał na tył jadącego przed nim forda, a ten z kolei uderzył w tył jadącego przed nim pojazdu marki Dacia. Policjanci zatrzymali młodemu mężczyźnie prawo jazdy.

  Do zdarzenia doszło wczoraj na ulicy Sienkiewicza w Kurzętniku. Ok. godziny 8.00 oficer dyżurny nowomiejskiej komendy policji otrzymał informację o zderzeniu się trzech aut. Na miejsce natychmiast pojechali policjanci z zespołu ruchu drogowego. Funkcjonariusze ustalili, że kierujący mitsubishi jadąc od strony Nowego Miasta Lubawskiego drogą krajową nie dostosował prędkości jazdy do warunków drogowych, w wyniku czego najechał na tył poprzedzającego go forda, który po przemieszczeniu uderzył w tył pojazdu marki Dacia.

  Na miejscu tego zdarzenia oprócz policjantów pracowali także strażacy oraz załoga karetki pogotowia, która udzieliła pomocy medycznej poszkodowanemu kierowcy forda. Mężczyzna z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala.

  19-letni sprawca tego zdarzenia był trzeźwy. Młody mężczyzna nie nacieszył się swoim prawem jazdy zbyt długo, bowiem zatrzymali mu je policjanci. Funkcjonariusze zatrzymali także dowód rejestracyjny pojazdu ze względu na jego zły stan techniczny.

  Teraz mieszkaniec gminy Grodziczno poniesie konsekwencje i odpowie przed sądem.

  1 KOMENTARZ

  DODAJ KOMENTARZ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here