O tymczasowym aresztowaniu zadecydował Sąd Rejonowy w Iławie wobec podejrzanego o kradzieże i kradzieże z włamaniem. Mężczyzna kradł pieniądze z myjni samochodowych. Kodeks karny za ten czyn w warunkach tzw. „recydywy” przewiduje karę nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z wydziału dw. z przestępczością przeciwko mieniu Komendy Powiatowej Policji w Iławie pracowali nad sprawą kradzieży i kradzieży z włamaniem do kilku myjni samochodowych na terenie powiatu iławskiego. Funkcjonariusze przyjęli zawiadomienia od pokrzywdzonych, przesłuchali wielu świadków, a policyjny technik zabezpieczył ślady na miejscach zdarzeń, które miały pomóc w ustaleniu i zatrzymaniu sprawcy. Do prowadzonego postępowania został dołączony zapis z kamer monitoringu. W trakcie dalszych czynności policjanci ustalili, że sprawca włamywał się do dystrybutorów myjni samochodowych, skąd kradł pieniądze. Okazało się, że ten sam mężczyzna włamał się również do stojaka z butlami z gazem, skąd ukradł jedną z nich.

Zebrany materiał dowodowy pozwolił wytypować i zatrzymać podejrzanego. Okazał się nimi 33-latek. Mieszkaniec Iławy usłyszał zarzuty. W trakcie czynności policjanci ustalili, że mężczyzna odbywał już karę pozbawiania wolności za podobne czyny.

Sąd Rejonowy w Iławie na wniosek policjantów i prokuratora zastosował tymczasowy areszt wobec mężczyzny. 33-latek najbliższe trzy miesiące spędzi w zakładzie karnym.

DODAJ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here