Święto Niepodległości w Olsztynie

Przemarsz kampanii honorowych służb mundurowych oraz pokaz sprzętu wojskowego – to tylko część atrakcji przy okazji 11 listopada. W piątek kolejny raz świętować będziemy odzyskanie niepodległości.

Jest wydarzeniem upamiętniającym poległych w obronie Ojczyzny, ale i przypominającym o wyzwoleniu się z niewoli. To już 98. rocznica. Niepodległość mieszkańcy Olsztyna niemal tradycyjnie już świętować będą na Placu Solidarności. Tu uroczystości rozpoczną się o 12:30.

Obchody Dnia niepodległości to święto dla całych rodzin. Uroczyste podnoszenie flagi państwowej RP, wspólnie odśpiewany Mazurek Dąbrowskiego oraz defilada oddziałów służb mundurowych to nie tylko ciekawa atrakcja, ale również żywa lekcja historii i współczesnego patriotyzmu. To także pokaz sprzętu wojskowego, policyjnego, straży granicznej, straży pożarnej, służby celnej, inspekcji transportu drogowego oraz pojazdów historycznych. Nie zabraknie też tradycyjnej grochówki.

11 listopada to święto radosne dlatego też tego dnia, o 16:00 w hali Urania Olsztyn „zatańczy  i… będzie grać w piłkę”. W programie imprezy są m.in. występy taneczne dzieci i młodzieży, mistrzostwa Olsztyna w piłkarskiej żonglerce oraz występ piosenkarza Pawła Adamejtisa, odkrycia programu „Mam Talent”.

swieto-niepodleglosci-2016

DODAJ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here