34-latek zbierał i gromadził pod domem niebezpieczne materiały wybuchowe

  0

  www.rabatol.pl  „Kolekcjoner” min i pocisków pochodzących najprawdopodobniej z czasów II Wojny Światowej może usłyszeć zarzuty nielegalnego posiadania broni i amunicji, a także narażenia innych osób na utratę życia lub zdrowia. 34-latek zbierał i gromadził pod domem niebezpieczne materiały wybuchowe.

  Wczoraj rano (08.11.2016) policjanci z Komisariatu Policji w Olsztynku otrzymali zgłoszenie, że w jednej z miejscowości na terenie gminy przechowywane są niebezpieczne materiały. Funkcjonariusze pojechali sprawdzić ten sygnał. Na jednej z posesji ujawnili w sumie 21 pocisków i min przeciwpiechotnych pochodzących najprawdopodobniej z czasów II Wojny Światowej.

  Niewybuchy były wyłożone pod domem, w którym na co dzień miesza 7 osób. Wszyscy mieszkańcy budynku zostali ewakuowani do czasu przyjazdu saperów z jednostki wojskowej.
  Jak ustalili policjanci jeden z mieszkańców obiektu zbierał niebezpieczne materiały i gromadził je pod domem. 34-latek został przesłuchany i w najbliższym czasie może usłyszeć zarzuty nielegalnego posiadania broni i amunicji, a także narażenia innych osób na utratę życia lub zdrowia.

  Osoba, która bez wymaganego zezwolenia posiada broń palną lub amunicję, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8. Policjanci przypominają, zbieranie, podnoszenie, czy nawet dotykanie niewypałów i niewybuchów grozi nie tylko odpowiedzialnością karną ale przede wszystkim śmiercią lub kalectwem.

  PODZIEL SIĘ

  Dodaj komentarz

  wpDiscuz