Fragment lasu w Olsztynie trzeba wyciąć, aby zbudować drogę

  4,5 hektarowy pas lasu sąsiadujący z olsztyńskim osiedlem Tęczowy Las trzeba wyciąć. Drwale rozpoczną prace po 16 listopada br. a zakończą je najpóźniej do końca stycznia roku przyszłego.

  Konieczność wycięcia 4,5 hektara lasu, którym zarządza Nadleśnictwo Olsztyn to efekt planowanej rozbudowy drogi wojewódzkiej Nr 598 (Olsztyn – Butryny – Zgniłocha). Droga musi być przebudowany, bo będzie się łączyć z powstającą właśnie południową obwodnicą Olsztyna. Wycinka pasa lasu została poprzedzona konsultacjami społecznymi, które odbyły się w czerwcu zeszłego roku, a w których to udział brali leśnicy z Nadleśnictwa Olsztyn i przedstawiciele Zarządu Dróg Wojewódzkich oraz wykonawcy projektu rozbudowy drogi. Drwale rozpoczną prace po 16 listopada br., a muszą je zakończyć do końca stycznia przyszłego roku. Leśnicy z Nadleśnictwa Olsztyn informują, że wraz z rozpoczęciem wycinki zostanie wprowadzony zakaz wstępu do lasu. Ze względów bezpieczeństwa konieczne będzie także okresowe wstrzymanie ruchu na drodze.

  mapap1080469

  63 KOMENTARZE

  1. Henryk z matmy pałeczka byl często w szkole??hektar ma 10.000 m2 .. w tym przypadku to prawie pół kilometra na 100 metrów i podejrzewam że jest to zauważalne…

  2. Przykro mi to czytać! Uczęszczając codziennie do tego lasu nie widziałam żadnej informacji na temat konsultacji z mieszkańcami! Ten las tętnil życiem młodych i starszych. Matek,dzieci,sportowców i psiarzy! Każdy po pracy mógł się zrelaksować w tym lesie. Zrobią z niego rozkopany zniszczony skwerek. A o ścieżkach przyrodniczych i o ludziach nie myślą bo tylko dotacje i kasa naszym urzędnikom w głowie.

   Wszyscy którzy tą okolice wybrali cenili te otoczenie!

   A teraz koniec z przyjemnym. Koniec z spacerem. Koniec z bieganiem. Koniec dla wielu zwierząt które przez przebudowę kręcą się po osiedlu . Już nie będzie tak przyjemnie.

   ;(

   • Wybierając daną lokalizację jako miejsce zamieszkania niestety ale trzeba liczyć się z tym, że może za jakiś czas wyglądać zupełnie inaczej. Miasta rosną, tereny zabudowane pochłaniają coraz to większe obszary. Chce się mieć dokoła wiecznie zielono i pięknie, trzeba wybrać miejsce poza miastem, nie na skraju.

  3. Z tego co pamiętam konsultacje też były dla mieszkańców. Ogłoszenie o nich było, słabe ale było. Gdybyśmy się bardziej interesowali to można by było powalczyć o utwardzenie ścieżki tej dalej położonej od ulicy. A tak jak zaczynamy lament kiedy już jest musztarda po obiedzie to pozostaje jeszcze spróbować powalczyć ( tylko czy znajdzie się chętny) lub tylko mieć pretensje najlepiej do siebie że nie interesujemy się tym co się wokół nas dzieje. Drzewa wzdłuż ścieżki spacerowej są już od ponad roku zaznaczone do wycinki i kto rzeczywiście korzysta ze ścieżki ten już to dawno zauważył.

  4. Non stop coś wycinają a potem i tak za budowę będą się brać 5 lat aby ostatecznie stwierdzić że jednak nie była potrzebna wycinka. Serio? Niech lepiej połatają te dziury na Altyreryjskiej albo na Pieniężnego drogi na centrum wołają o pomstę do nieba!! Miasto nie ma na co kasy wydawać…

  5. I teraz będzie Chu… Las a nie Tęczowy. No i te konsultację „w których to udział brali leśnicy z Nadleśnictwa Olsztyn i przedstawiciele Zarządu Dróg Wojewódzkich oraz wykonawcy projektu rozbudowy drogi.”

  DODAJ KOMENTARZ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here