Olsztyńscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy zdecydowali się wsiąść „za kółko” pod wpływem alkoholu i narkotyków. Jeden nietrzeźwy odjechał spod klubu, drugi na prostym odcinku drogi uderzył w znak drogowy. Obaj kierowcy za popełnione przestępstwa odpowiedzą przed sądem.

Wczoraj (01.11.2016) około godz. 04:00 oficer dyżurny otrzymał informację, że na Starym Mieście, spod jednego z klubów odjechał młody mężczyzna, który prawdopodobnie znajduje się pod wpływem alkoholu. Policjanci pojechali pod wskazany adres i opatrolowali przyległe do niego ulice. Na ul. Mochnackiego zauważyli opisany samochód i zatrzymali go do kontroli. Jak okazało się, za kierownicą audi siedział 19- latek. Badanie młodego kierowcy wykazało prawie promil alkoholu w organizmie.

Tej samej doby późnym wieczorem, około godz. 23:00, policjanci pojechali na ul. Sybiraków, gdzie doszło do kolizji. Kierowca fiata najechał na znak drogowy znajdujący się na wysepce dzielące pasy jezdni. Badanie trzeźwości 28-latka nie wykazało nieprawidłowości, jednak jego zachowanie wydało się funkcjonariuszom podejrzane. Poddali więc go badaniu na zawartość środków odurzających. Okazało się, że jest pod wpływem marihuany.

Obaj mężczyźni odpowiedzą przed sądem. Grozi im kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz wysoka grzywna.