Starszy mężczyzna z Zatorza sprzedawał dzieciom papierosy

  8
  Zdjęcie jest ilustracja do artykułu.

  www.rabatol.pl  W zeszłym tygodniu strażnicy miejscy patrolujący osiedle Zatorze przy ulicy Okrzei zauważyli jak starszy mężczyzna sprzedaje papierosy na sztuki chłopcu o wyglądzie wskazującym na wiek około 12-13 lat.

  W związku z popełnieniem czynu zabronionego strażnicy podjęli interwencję podczas której osoba nie przyznawała się do winy. Ponadto znaleziono przy nim ponad 60 paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Towar został zabezpieczony i przekazany Służbie Celnej.

  Na miejsce wezwano patrol Policji, który przekazał osobę nieletnią matce. Przeciwko mężczyźnie zostanie skierowany wniosek  do Sądu o ukaranie.

  Zgodnie z obowiązującą Ustawą  z dnia 9 listopada 1995 r. o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych zabrania się:

  1. Udostępniania wyrobów tytoniowych, papierosów elektronicznych lub pojemników zapasowych osobom do lat 18. W punkcie detalicznym umieszcza się widoczną i czytelną informację o treści: „Zakaz sprzedaży wyrobów tytoniowych, papierosów elektronicznych lub pojemników zapasowych osobom do lat 18 (art. 6 ust. 1 ustawy z dnia 9 listopada 1995 r. o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych)”.
  1a. W przypadku wątpliwości co do pełnoletniości kupującego wyroby tytoniowe, papierosy elektroniczne lub pojemniki zapasowe sprzedawca może zażądać okazania dokumentu potwierdzającego wiek.
  2. Wprowadzania do obrotu wyrobów tytoniowych, papierosów elektronicznych lub pojemników zapasowych na terenie podmiotów wykonujących działalność leczniczą w rozumieniu przepisów o działalności leczniczej, szkół i placówek oświatowo-wychowawczych oraz obiektów sportowo-rekreacyjnych.
  3. Wprowadzania do obrotu wyrobów tytoniowych, papierosów elektronicznych lub pojemników zapasowych oraz ich części w automatach.
  4. Sprzedaży papierosów w opakowaniach zawierających mniej niż dwadzieścia sztuk oraz luzem bez opakowania.
  5. Wprowadzania do obrotu wyrobów tytoniowych, papierosów elektronicznych lub pojemników zapasowych oraz ich części w systemie samoobsługowym, z wyjątkiem sklepów wolnocłowych.

  PODZIEL SIĘ

  Dodaj komentarz

  Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany

  Tylko dożywocie dla Bandziora Bożeszzzz

  Kogo to jeszcze dziwi?

  Myślałam ze na tym osiedlu to nie jest dziwne zjawisko

  Jebany bandyta 😀

  Katarzyna Tobaj

  Dorabial sobie chłop tylko

  Dożywocie 😀 hehehehehhe

  Ale sensacja na kazdym rogu na zatorzu dziecko moze kupic fajki I nie koniecznie na sztuki , to byl fart ze go zlapali

  wpDiscuz