Zabił 21-latkę. Potem popełnił samobójstwo w lesie

  0

  Policjanci i prokurator pracowali na miejscu zabójstwa 21-latki, której ciało znaleźli w jej mieszkaniu po zgłoszeniu interwencji przez zaniepokojoną sąsiadkę. Śledczy ustalili, że kobieta miała rozległe obrażenia głowy. Na podstawie zebranych danych zachodziło podejrzenie, iż związek z tym zdarzeniem ma 55-letni mężczyzna. Policjanci kryminalni rozpoczęli jego poszukiwania. Po kilku godzinach intensywnych poszukiwań ciało mężczyzny policjanci znaleźli w kompleksie leśnym.

  [ngg_images source=”galleries” container_ids=”168″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_thumbnails” override_thumbnail_settings=”1″ thumbnail_width=”110″ thumbnail_height=”110″ thumbnail_crop=”1″ images_per_page=”60″ number_of_columns=”5″ ajax_pagination=”0″ show_all_in_lightbox=”0″ use_imagebrowser_effect=”0″ show_slideshow_link=”0″ slideshow_link_text=”[Pokaz zdjęć]” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]

  O awanturze w jednym z mieszkań ostródzcy policjanci dowiedzieli się w czwartek (27.10.2016) rano od zaniepokojonych sąsiadów. Wcześniej policjanci nie podejmowali żadnych interwencji pod tym adresem. Gdy funkcjonariusze przyjechali na miejsce drzwi do mieszkania były zamknięte, a z wnętrza nie dobiegały żadne odgłosy. Zaniepokojeni dostali się do mieszkania otwartym oknem balkonowym. Jak się okazało w mieszkaniu znaleźli zwłoki 21-letniej mieszkanki miasta. Oprócz ofiary, w domu nie było nikogo. Młoda kobieta posiadała obrażenia głowy zadane tępym narzędziem.

  Powiadomieni o zdarzeniu policjanci pod nadzorem prokuratora przez wiele godzin pracowali na miejscu zbrodni. Policjanci z Ostródy, przy udziale funkcjonariuszy z Laboratorium Kryminalistycznego KWP w Olsztynie oraz biegłego z zakresu medycyny sądowej, na miejscu zdarzenia zbierali i zabezpieczali ślady, przesłuchiwali świadków. W działania zostały zaangażowane specjalnie szkolone psy do poszukiwań osób oraz słuchacze Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie.

  Zgromadzone dowody dały podstawę sądzić, że sprawcą zbrodni mógł być 55-letni mieszkaniec powiatu olsztyńskiego, który osobiście znał 21-latkę. Od tamtej pory rozpoczęły się jego intensywne poszukiwania. W toku poszukiwań podjęto decyzję o ściągnięciu na miejsce helikoptera z kamerą termowizyjną.

  Po kilku godzinach poszukiwań na terenie powiatu ostródzkiego i Olsztyna policjanci znaleźli w lesie w okolicy Starych Jabłonek samochód i ciało poszukiwanego 55-latka. Ustalenia śledczych wskazują na to, że mężczyzna popełnił samobójstwo.

  Nadal trwają czynności procesowe i pozaprocesowe mające na celu zebranie pełnego materiału dowodowego w sprawie i ustalenie wszystkich okoliczności zdarzenia.

  DODAJ KOMENTARZ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here