Jeśli poszukujecie niepowtarzalnych ozdób na groby bliskich, nie musicie już długo się rozglądać. Wystarczy przyjść w czwartek (27.10) i w piątek (28.10) na kiermasz do Zespołu Placówek Edukacyjnych, ul. Turowskiego 1 (Nagórki). Kupując unikalne i tanie stroiki wspomożecie jednocześnie niepełnosprawnych.

Kiermasz będzie trwał w godz. 8.30 – 12, na 1 piętrze budynku C. Niepełnosprawni uczniowie szkoły przysposabiającej do pracy w ZPE będą sprzedawać wykonane przez siebie ozdoby nagrobne. – Niektóre wykonane z prawdziwych gałęzi świerka i naturalnych ozdób, inne z bardziej trwałych sztucznych elementów- mówi Anna Wangin, nauczyciel – kierownik pracowni artystycznej Parku Pracy w ZPE. – Ceny będą wahać się od 20 zł do 50 zł,  zależnie od rozmiaru i wyglądu stroika.

Uczniowie w pracowni artystycznej Parku Pracy bardzo się starają, by przygotować jak najładniejsze wieńce. Tną i stroją gałęzie świerka, dekorują szyszkami, kwiatami, brokatem. – Ciężko? Trochę tak, ale lubię pracę  – odpowiada Paweł, obcinając i czyszcząc iglaste gałęzie.

Przypominamy, że kupno wieńców z Parku Pracy oznacza jednocześnie wsparcie dzieci i młodzieży z niepełnosprawnościami. Całkowity dochód z kiermaszu będzie przeznaczony na działalność współpracującego z ZPE Stowarzyszenia Wyjątkowe Serce.