Był poszukiwany do dwóch spraw kryminalnych, miał przy sobie narkotyki oraz przyznał się do kradzieży roweru. Mowa o 34-latku który został zatrzymany w nocy na Starym Mieście dzięki czujności obywatelskiej. Rafał M. usłyszał już zarzuty posiadania środków odurzających. To jednak nie koniec. Wstępnie grozi mu kara 3 lat pozbawienia wolności.

Interwencja miała miejsce z piątku na sobotę kilka minut po północy. Oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie otrzymał telefoniczne zgłoszenie, że na Starym Mieście przy zaparkowanych rowerach kręci się mężczyzna. Na miejsce został wysłany patrol monitoringu w skład którego wchodzi policjant i strażnik miejski. Funkcjonariusze wylegitymowali mężczyznę. Podczas sprawdzania go w policyjnym systemie okazało się, że jest on osobą poszukiwana do dwóch różnych spraw kryminalnych. Ponadto 34-latek miał przy sobie ponad 10 gram amfetaminy. Mieszkaniec Olsztyna został zatrzymany. Podczas przesłuchania przyznał się do kradzieży roweru. Przestępstwa tego miał dopuścić się 1,5 miesiąca temu na ulicy Mazurskiej w Olsztynie. Funkcjonariusze odzyskali rower, jednak nie figuruje on w systemie jako utracony. Dlatego tez w najbliższych dniach będą ustalali jego właściciela.

Rafał M. usłyszał zarzuty posiadania narkotyków. Grozi mu kara 3 lat pozbawienia wolności. Niewykluczone, że odpowie również za kradzież roweru. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany do sprawy kryminalnej sprzed kilku miesięcy, gdzie jest podejrzanym.