Rowerowy złodziej zatrzymany na Starym Mieście

  0
  starowka olsztyn policja
  Zdjęcie jest ilustracją do artykułu.

  Był poszukiwany do dwóch spraw kryminalnych, miał przy sobie narkotyki oraz przyznał się do kradzieży roweru. Mowa o 34-latku który został zatrzymany w nocy na Starym Mieście dzięki czujności obywatelskiej. Rafał M. usłyszał już zarzuty posiadania środków odurzających. To jednak nie koniec. Wstępnie grozi mu kara 3 lat pozbawienia wolności.

  Interwencja miała miejsce z piątku na sobotę kilka minut po północy. Oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie otrzymał telefoniczne zgłoszenie, że na Starym Mieście przy zaparkowanych rowerach kręci się mężczyzna. Na miejsce został wysłany patrol monitoringu w skład którego wchodzi policjant i strażnik miejski. Funkcjonariusze wylegitymowali mężczyznę. Podczas sprawdzania go w policyjnym systemie okazało się, że jest on osobą poszukiwana do dwóch różnych spraw kryminalnych. Ponadto 34-latek miał przy sobie ponad 10 gram amfetaminy. Mieszkaniec Olsztyna został zatrzymany. Podczas przesłuchania przyznał się do kradzieży roweru. Przestępstwa tego miał dopuścić się 1,5 miesiąca temu na ulicy Mazurskiej w Olsztynie. Funkcjonariusze odzyskali rower, jednak nie figuruje on w systemie jako utracony. Dlatego tez w najbliższych dniach będą ustalali jego właściciela.

  Rafał M. usłyszał zarzuty posiadania narkotyków. Grozi mu kara 3 lat pozbawienia wolności. Niewykluczone, że odpowie również za kradzież roweru. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany do sprawy kryminalnej sprzed kilku miesięcy, gdzie jest podejrzanym.

  DODAJ KOMENTARZ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here