Nadchodzące wydarzenia Miejskiego Ośrodka Kultury w Olsztynie

  0

  www.rabatol.pl  Warsztaty w Akademii Dźwięku

  Akademia Dźwięku to jeden z programów Miejskiego Ośrodka Kultury w Olsztynie, oferujący kompleksową edukację techniczną w obszarze realizacji dźwięku. 1 października ruszył cykl warsztatów weekendowych w sali kameralnej pod Amfiteatrem im. Czesława Niemena. Spotkania rozpoczynają się o godz. 11:00. Wstęp wolny (obowiązują zapisy: [email protected]).

  Program warsztatów:

  1 października – JAK NAGŁOŚNIĆ WOKAL

  2 października – JAK DOBRZE SIĘ SŁYSZEĆ, CZYLI SYSTEM MONITOROWY

  22 października – KOREKCJA INSTRUMENTU I STROJENIE

  23 października – REALIZACJA NAGŁOŚNIENIA W POMIESZCZENIACH

  5-6 listopada – ARANŻ

  26-27 listopada – EMISJA WOKALU

  10 grudnia – JAK ZABRZMIEĆ DOBRZE W KLUBIE

  11 grudnia – EFEKTY INSTRUMENTALNE I WOKALNE

  Fotografia Henryka Ciruta w Galerii Rynek

  „Hydroformy” to tajemniczy tytuł nowej wystawy w staromiejskiej Galerii Rynek Miejskiego Ośrodka Kultury w Olsztynie. Przez miesiąc będzie można oglądać tam wyjątkowe fotografie Henryka Ciruta. Wernisaż odbędzie się w piątek 21 października o godz. 17:00. Wystawa potrwa do 20 listopada. Galeria czynna od wtorku do niedzieli w godz. 11:00-17:00. Wstęp wolny.

  Koncert Nolwenn Korbell z Bretanii

  Nolwenn Korbell to autorka tekstów, kompozytorka, piosenkarka i aktorka z Bretanii. Artystka wystąpi w Kamienicy Naujacka przy ul. Dąbrowszczaków 3 przy gitarowym akompaniamencie Didier Dréo. Koncert w ramach XXI Dni Bretanii odbędzie się w piątek 21 października o godz. 18:00. Przed nami tradycyjny kabaret doprawiony szczyptą rocka. Organizatorami wydarzenia są Centrum Polsko-Francuskie Cotes D’Armor Warmia i Mazury oraz Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie. Wstęp wolny.

  Figurki z kasztanów w Centrum Sztuk Wizualnych

  Jak październik, to jesień. Jak jesień, to i kasztany. W sobotę 22 października w godz. 11:00-13:00 w Kamienicy Naujacka przy ul. Dąbrowszczaków 3 odbędą się zajęcia w ramach Centrum Sztuk Wizualnych – programu Miejskiego Ośrodka Kultury w Olsztynie. Marta Borkowska-Panufnik z MOK pokaże, jak za pomocą kasztanów i kilku drobiazgów stworzyć zabawne i nietypowe figurki. Opłata: 25 zł (płatność najpóźniej w dniu warsztatów, materiały w cenie). Zapisy: [email protected], (89) 522 13 70.

  Koncert Zespołu Wokalnego MODERATO

  Pod kierownictwem Włodzimierza Jarmołowicza i przy akompaniamencie Damiana Michałowskiego, w niedzielę 23 października w Kamienicy Naujacka przy ul. Dąbrowszczaków 3 wystąpi działający przy Miejskim Ośrodku Kultury Zespół Wokalny „Moderato”. Koncert zatytułowany „Chryzantemy złociste” rozpocznie się o godz. 17:00. W programie 11 piosenek, wśród nich m.in. „Zapomniane miasteczko”, „Przy kominku” i „Kaletczanka”. Wstęp wolny.

  MISSA STELLA MARIS – muzyka chóralna i organowa

  Tytułowa „Missa Stella Maris” Feliksa Nowowiejskiego oraz Symfonia Organowa nr VIII op. 45 nr 8 wypełnią program koncertu muzyki chóralnej i organowej w bazylice konkatedralnej św. Jakuba. Wydarzenie organizowane przez Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie i Olsztyńskie Towarzystwo Muzyczne rozpocznie się o godz. 20:00 w niedzielę 23 października. Pod batutą Janusza Wilińskiego wystąpią Olsztyński Chór Kameralny „Collegium Musicum” i Akademischer Chor Zittau (Görlitz E.V.). Na organach zagrają Neithard Bethke i Maciej Ingielewicz. Wstęp wolny.

  Earl Thomas z USA wystąpi w Olsztynie

  Przed nami pierwszy po tegorocznym lecie koncert z cyklu Olsztyńskie Dobranocki Bluesowe. We wtorek 25 października o godz. 19:00 w sali kameralnej pod Amfiteatrem im. Czesława Niemena wystąpi Earl Thomas zza oceanu. Artysta występował na najbardziej prestiżowych festiwalach świata, w tym na Montreux Jazz. Jego największe atuty to charyzma i głos – mocny jak dzwon, okraszony charakterystyczną chrypką, chwytający za serce, po prostu niepowtarzalny! Bilety w cenie 25 zł do kupienia w Informacji Kulturalnej (ul. Dąbrowszczaków 3), Galerii Rynek (ul. Stare Miasto 24/25) oraz na bilety.mok.olsztyn.pl. Organizatorem wydarzenia jest Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie.

  Święto Zmarłych i Nagrobki pod amfiteatrem

  Święto Zmarłych i Nagrobki to nazwy nietypowych grup muzycznych, które w piątek 28 października zagrają w sali kameralnej pod Amfiteatrem im. Czesława Niemena. Publiczność czeka gęsta mieszanka muzyczna oraz teksty o przemijaniu i śmierci. Start o godz. 20:00. Bilety w cenie 10 zł do kupienia w Informacji Kulturalnej (ul. Dąbrowszczaków 3), Galerii Rynek (ul. Stare Miasto 24/25) oraz na bilety.mok.olsztyn.pl. Organizatorem wydarzenia jest Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie.

  Przyjdź i uszyj psiaki Skarpeciaki

  W sobotę 29 października w Kamienicy Naujacka przy ul. Dąbrowszczaków 3 odbędą się kolejne zajęcia plastyczne Miejskiego Ośrodka Kultury w Olsztynie prowadzone przez Joannę Kollender. Podczas spotkania w ramach programu Centrum Sztuk Wizualnych, w godz. 11:00-14:00, będzie można uszyć ze skarpetek psiaki Skarpeciaki. Opłata: 25 zł (płatność najpóźniej w dniu warsztatów, materiały w cenie). Zapisy: [email protected], (89) 522 13 70.

  Konkurs Literacki O RÓŻĘ MAŁEGO KSIĘCIA

  Jesteś uczniem szkoły podstawowej lub gimnazjum? Lubisz pisać? Weź udział w konkursie literackim dla młodych pisarzy i poetów „O Różę Małego Księcia”, organizowanym przez Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 31 października. Zaś rozstrzygniecie konkursu i wręczenie nagród nastąpi w środę 23 listopada o godz. 18:00 w Kamienicy Naujacka przy ul. Dąbrowszczaków 3. Udział w konkursie jest bezpłatny. Szczegóły i regulamin na mok.olsztyn.pl.

  PODZIEL SIĘ

  Dodaj komentarz

  wpDiscuz