Wczoraj przed południem na trasie Lidzbark Warmiński – Jeziorany doszło do zdarzenia drogowego. 18-latka kierująca citroenem uderzyła w przydrożne drzewo. Na szczęście kobieta doznała tylko ogólnych potłuczeń ciała. Mieszkanka gminy Kiwity dzień przed zdarzeniem odebrała uprawnienia do kierowania pojazdami. Policjanci ustalają wszystkie okoliczności tego zdarzenia.

Do zdarzenia doszło wczoraj (19.10.16) na trasie Lidzbark Warmiński – Jeziorany, w okolicach miejscowości Żegoty. Tam przed południem kierująca citroenem z nieznanych przyczyn straciła panowanie nad pojazdem i uderzyła w przydrożne drzewo. 18-latka z ogólnymi obrażeniami ciała została przetransportowana przez załogę karetki pogotowia do szpitala w Bartoszycach. Kobieta jechała sama, była trzeźwa. Mieszkanka gminy Kiwity dzień wcześniej odebrała dokument uprawniający do kierowania pojazdami. Teraz policjanci wyjaśniają okoliczności i przyczyny tego zdarzenia drogowego.

Apelujemy do młodych kierowców o rozwagę i szacunek do własnego życia. Zdobycie uprawnień do kierowania pojazdami nie daje gwarancji stuprocentowej umiejętności panowania nad jadącym autem. Dokument jakim jest prawo jazdy, nie uchroni nikogo przed niebezpieczeństwami czyhającymi na drogach. Każdy kierowca, który siada za kierownicą musi mieć opanowaną zdolność przewidywania konsekwencji zachowań na drodze. Prawo jazdy to przywilej wiążący się z ogromną odpowiedzialnością za siebie oraz innych uczestników ruchu.

Ważne aby młodzi kierowcy do swoich umiejętności podchodzili z pokorą i dystansem. Doświadczenie i pewność w prowadzeniu pojazdu zdobywa się po wielu latach samodzielnego poruszania się po drogach.