Policjanci z Komisariatu Policji w Biskupcu zatrzymali mężczyznę podejrzanego o pobicie dwóch mieszkańców gminy Biskupiec. Obaj pokrzywdzeni trafili do szpitala. Jeden z nich ma obrażenia głowy zagrażające jego życiu. Jak ustalili kryminalni sprawca miał uderzać, kopać i skakać po głowie pokrzywdzonego.

Do pobicia doszło w minioną sobotę w jednej z miejscowości na terenie gminy Biskupiec. Jak wynika z zeznań świadków, w jednym z mieszkań trzech mężczyzn wspólnie spożywało alkohol. Z nieustalonych na chwilę obecną powodów 31-letni mieszkaniec Olsztyna pobił swoich kompanów od butelki. Około godziny 20.00 sąsiadka wezwała na miejsce pogotowie.

Jeden z pokrzywdzonych ma ogólne potłuczenia ciała i z podejrzeniem złamania żeber trafił do szpitala. Drugi z mężczyzn został zabrany przez pogotowie z ciężkimi obrażeniami głowy. Jego stan lekarze oceniają jako zagrażający życiu.

Od początku sprawą zajmowali się funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Biskupcu. Kryminalni zabezpieczyli ślady oraz przesłuchali szereg osób mogących mieć informacje na temat tego zdarzenia. Po przeanalizowaniu zebranego materiału okazało się, że podejrzanym jest 31-letni mieszkaniec Olsztyna, który przyjechał do swoich rodziców w odwiedziny.
Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów w poniedziałek (17.10.2016r) w jednej z miejscowości na terenie gminy Biskupiec.
Podczas przesłuchania przyznał się do stawianych mu zarzutów. Wstępna kwalifikacja czynu to spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Za to przestępstwo 31-latkowi może grozić kara nawet 10 lat pozbawienia wolności.

Z opinii lekarza wynika, że obrażenia 48-letniego pokrzywdzonego mogą świadczyć o tym, że sprawca działał z bezpośrednim zamiarem pozbawienia życia. Dziś najprawdopodobniej zapadnie decyzja o jego tymczasowym aresztowaniu.
Podejrzany w przeszłości był już karany za kradzież z włamaniem oraz jazdę pod wpływem alkoholu.

DODAJ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here