Mandatem karnym został ukarany kierowca renault, który zdecydowanie za szybko wjechał na skrzyżowanie ulic Tuwima i Warszawskiej w Olsztynie. W wyniku tej nierozsądnej jazdy, podczas skrętu w prawo, stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w sygnalizator, zatrzymując się tuż przed zaskoczonymi sytuacją innymi kierowcami. Jak łatwo spowodować kolizję w mieście jadąc zbyt szybko, pokazuje nagranie z kamer ITS.

Do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego doszło wczoraj (16.10) kilkanaście minut przed godz. 14:00 na skrzyżowaniu ulic Tuwima i Warszawskiej w Olsztynie.

Kierowca renault, który jak widać na nagraniu bardzo się spieszył, podczas skręcania na skrzyżowaniu w prawo, nie zachował należytej ostrożności, stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w sygnalizator. W tym czasie na skrzyżowaniu w oczekiwaniu na zmianę świateł stały inne samochody, których kierowcy nie mieli ani czasu, ani możliwości, by uciec z „toru jazdy” nierozważnego kierowcy. Na szczęście rozpędzone renault zatrzymało się tuż przed nimi i nikt inny w tej sytuacji nie ucierpiał. Uszkodzeniom uległy jedynie auto sprawcy kolizji i sygnalizator.
Wezwani na miejsce policjanci ukarali kierowcę renault mandatem i punktami karnymi.

Powyższe nagranie z kamer monitoringu pokazuje, jak łatwo spowodować kolizję, gdy jedzie się zbyt szybko w obszarze zabudowanym.

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
Tomi

i napewno był to gówniarz który uważał sie za zawodowedo kierowcę

Tomi

i napewno był to gówniarz który uważał sie za zawodowedo kierowcę

Daniel Kozłowski

A mówią że niedzielni kierowcy…. 😀 Bo to w Niedzielę było, żeby nie było 😛

Emil Ruszkul

Widziałem to. Albo opona nie skleiła, albo ABS był walnięty, albo… szofer dal ciała. Sytuacja w 100 % do uratowania była.

Mateusz

Mandatem, kuźwa, ciekawe co w momencie, gdyby na środku przejścia stali piesi… Też byłby mandat?

habababa

tak to jest jak opony nie kleja

wpDiscuz