W sobotę i niedzielę (22-23 października) Galerią Warmińską zawładną gwiazdy, gwiazdozbiory, planety i ich księżyce. Zapraszamy na wyjątkowe pokazy w mobilnym planetarium.

Nauka o kosmosie, gwiazdach i planetach wcale nie musi kojarzyć się z czarną dziurą niewiedzy, stresu i niezrozumienia tej materii. „Dzięki nowoczesnym technikom filmowym opowieści o kosmosie są arcyciekawe, zrozumiałe i wciągają niczym fabularne opowieści. Warto się o tym przekonać, zwłaszcza, że dzięki Galerii Warmińskiej nie trzeba się będzie specjalnie wyprawiać do planetarium – zaprasza Michał Tur, dyrektor Galerii Warmińskiej.

W sobotę i niedzielę w Galerii Warmińskiej będzie można obejrzeć seanse w mobilnym planetarium. Od godz. 12 do godz. 17 będzie można w nim oglądać następujące filmy:

–  „Dwa szkiełka” – opowieść o tym, jak teleskop pomaga odkrywać bogactwo różnorodnych obiektów bliskiego i dalekiego Wszechświata (dla dzieci 6 -letnich i starszych, seans o godz. 12)
–  „Mała gwiazdka, która mogła” – bajka dla najmłodszych w dwóch wersjach – dłuższej i krótszej (dla dzieci od 3 lat, seans o godz. 13)
– „Historia Ziemi”  (Earth’s wilde ride) – z punktu widzenia mieszkańców Księżyca obserwujemy zaćmienie Słońca i poznajemy historię  Ziemi (początek o godz. 14)
– „Nadszedł Czas” – fantastyczna wizja kosmicznej windy i podboju Kosmosu (wiek 10+, początek o godz. 15)
–  „Saturn – Świat pierścieni” – Opowieść o planecie Saturn, jego księżycach i pierścieniach (wiek 10+, początek o godz. 16)
– „Dwa szkiełka” – opowieść o tym, jak teleskop pomaga odkrywać bogactwo różnorodnych obiektów bliskiego i dalekiego Wszechświata (dla dzieci 6-letnich i starszych, początek o godz. 17).
Oprócz seansów filmowych także co godzinę będą się odbywały także warsztaty o kosmosie. Podczas pierwszego warsztatu „Meteoryty – świadkowie narodzin Układu Słonecznego” jego uczestnicy dowiedzą się wszystkiego o tzw. kamieniach spadających czasem z nieba.”Podczas tych warsztatów będzie się można dowiedzieć, jak odróżnić meteoryty od zwykłych kamieni” – zachęca Michał Tur.
W czasie drugiego warsztatu będzie można poznać tajemnice związane z sondami i satelitami. „Podczas tego spotkania będą też przedstawiane tajemnice budowy satelitów i sond” – informuje Michał Tur i zaprasza dzieci i rodziców do udziału w kosmicznym weekendzie.

Zarówno pokazy filmowe, jak i warsztaty zakończą się o godz. 18.

1000x1700_totem