Jak pokazują statystyki do największej liczby zdarzeń drogowych dochodzi kiedy jest ładna pogoda a przed kierowcą prosty odcinek drogi. Tak właśnie stało się i w piątek. Po kilku dniach, kiedy padał deszcze przyszło słońce i ciągu jednej godziny doszło do trzech zdarzeń drogowych w tym jednego bardzo poważnego. Policja apeluje o rozwagę, zwiększenie koncentracji i czujność.

Miniony piątek był szczególnie pracowity dla policjantów ruchu drogowego. W tym czasie na drogach powiatu iławskiego doszło do 1 wypadku drogowego oraz 2 groźnie wyglądających kolizji.
O pierwszej z nich oficer dyżurny iławskiej policji został poinformowany kilka minut przed godziną 13:00. Funkcjonariusze natychmiast pojechali na miejsce gdzie okazało się, że 73 – letni kierujący fiatem, wyjeżdżając z posesji, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo poruszającemu się peugeotowi, doprowadzając do kolizji. Mężczyźnie zostało zatrzymane prawo jazdy.

Kolejne niebezpieczne zdarzenie miało miejsce w Iławie, gdzie 67 – latek kierujący oplem wykonując manewr zmiany kierunku ruchu nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu bmw doprowadzają do bocznego zderzenia między pojazdami. 67 – latek za swoje nieodpowiedzialne zachowanie został ukarany mandatem.

Kilka minut po godzinie 14 oficer dyżurny iławskiej policji został poinformowany przez dzielnicowych będących w trakcie obchodu rejonu służbowego o wypadku drogowym z udziałem nissana oraz ciężarówki, na drodze krajowej nr 16. Po przekazaniu informacji funkcjonariusze natychmiast przystąpili do udzielania pomocy poszkodowanym oraz poinformowali służby ratunkowe. Po przyjeździe strażaków dzielnicowi wspólnie z nimi wyciągnęli kierowcę jak i pasażera nissana. Kierowca ciężarówki pojazd opuścił o własnych siłach. W trakcie dalszych czynności policjanci ustalili, że 26 – latka kierująca nissanem na łuku drogi przekroczyła oś jezdni zjeżdżając na przeciwległy pas ruchu, doprowadzając do zderzenia z zespołem pojazdów składających się z ciągnika siodłowego i naczepy.

26 – latka z ciężkimi obrażeniami została przetransportowana helikopterem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala w Olsztynie, natomiast pasażer pojechał do szpitala w Iławie. Teraz policjanci będą dokładnie wyjaśniać okoliczności tego zdarzenia.