Oszuści próbowali 5 razy, nikt w Olsztynie im nie uwierzył

  0

  Policjanci apelują do osób, które opiekują się lub mają w rodzinie starsze osoby, by porozmawiały z nimi na temat działania sprawców oszustw, którzy wyłudzają od seniorów spore sumy pieniędzy, podając się m.in. za „policjantów”. Do kilku usiłowań ponownie doszło w Olsztynie. Wszystkie osoby zachowały się tak jak należy, natychmiast rozłączyły rozmowę i zadzwoniły na numer 997.

  Kilka dni temu oszuści próbowali oszukać osiem starszych osób zamieszkujących na terenie Olsztyna. Dzwoniąc na telefon stacjonarny sprawcy podawali się za funkcjonariuszy Komendy Wojewódzkiej Policji i próbowali w różny sposób wyłudzić od seniorów pieniądze. Jednym mówili że są w posiadaniu ich dowodu osobistego innym natomiast że w banku ktoś próbował ich okraść dlatego dzwonią. Wszystkie osoby zachowały się tak jak należy, rozłączyły rozmowę i zadzwoniły pod numer 997.

  Policjanci apelują do osób, które opiekują się lub mają w rodzinie starsze osoby, by porozmawiały z nimi na temat działania sprawców oszustw. Sprawcy tych przestępstw co i rusz wymyślają nowe metody i historie by tylko wyłudzić pieniądze. Co więc zrobić, jak ustrzec się przed nimi?

  Ważne! Policjanci nigdy nie proszą o pieniądze nawet jeżeli według fałszywych „policjantów” mają one pomóc w schwytaniu sprawcy.

  Jeżeli mamy jakiekolwiek wątpliwości co do tego kto do nas dzwoni, czy faktycznie jest to policjant, powinniśmy natychmiast rozłączyć się. Pamiętajmy! Nigdy nie poniesiemy żadnych konsekwencji prawnych jeżeli odłożymy słuchawkę.

  DODAJ KOMENTARZ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here