Zmiana organizacji ruchu w okolicach olsztyńskiej katedry podczas ingresu – 15 października 2016 r.

W związku z Ingresem J.E. Arcybiskupa Józefa Górzyńskiego w bazylice współkatedralnej pw. św. Jakuba w Olsztynie, 15 października będzie zmieniona organizacja ruchu w okolicach Starego Miasta.

1. Wszyscy zaproszeni Gości mogą się kierować na parking przy ul. Knosały 3/5 (przy Zarządzie Dróg Zieleni i Transportu, za Hotelem Wileńskim).

2. Nieczynne będą parkingi przy katedrze i kurii biskupiej. Obowiązywał będzie również zakaz zatrzymywania się na ul. Staszica, a od 9.00 do zakończenia uroczystości wstrzymany będzie ruch na tej ulicy na odcinku skrzyżowanie z ul. Pieniężnego do skrzyżowania z ul. Długosza. Z ruchu wyłączony zostanie również Rynek Starego Miasta, gdzie obowiązywał będzie zakaz postoju. W związku z tym prosimy o parkowanie samochodów na pobliskich parkingach: przy ul. Mochnackiego, ul. Starej Warszawskiej, ul. Pieniężnego (pod murami konkatedry, wjazd od strony Pl. Jedności Słowiańskiej, „z góry”), przy kościele Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski (dawny kościół garnizonowy, obok zamku).

3. Możliwość zaparkowania autobusów jest przy ul. Nowowiejskiego oraz na ul. Knosały (obok Hotelu Wileńskiego).
Ruch w będzie kierowany przez Policję i Straż Miejską.

mapka-ruch-ingres