Olsztyn dostał nagrodę w Australii

  10
  fot. Urząd Miasta

  www.rabatol.pl  Jak się okazuje, Olsztyn jest dostrzegany na całym świecie. Właśnie dobrano  nagrodę na dalekich Antypodach.

  W australijskim Melbourne odbywa się XXIII Światowego Kongresu ITS. W tym roku jest tam obecna także stolica Warmii i Mazur. Wszystko za sprawą wprowadzonego przy okazji tzw. tramwajowego projektu Inteligentnego Systemu Transportowego.

  Informacja o wybraniu Olsztyna do światowej Galerii Sław ITS dotarła do nas z Brukseli w lipcu. Nasze miasto wyróżniono w kategorii „Nagroda dla samorządu”.

  – Nagrody są cenną szansą, aby podkreślić sukces najlepszych, najbardziej ambitnych i innowacyjnych wdrożeń ITS, a także nagrodzić ludzi i organizacje najbardziej zasługujące na docenienie i chwałę – napisali organizatorzy.

  Wręczenie statuetki i stosownego certyfikatu odbyło się w obecności setek uczestników kongresu, zebranych podczas sesji plenarnej „Smart Cities”. To zresztą nie tylko powód do radości i satysfakcji, ale i ogromna promocja. Warto wspomnieć, że kongres zgromadził 10 tys. uczestników.

  Trzeba pamiętać, że olsztyński ITS to nie tylko system kamer i czujników sterujących ruchem komunikacji zbiorowej. To również przystankowe tablice informacji pasażerskiej, biletomaty, karta miejska.

  PODZIEL SIĘ

  Dodaj komentarz

  Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany

  comment image

  Niech przyjadą z Australii i stoją na każdym skrzyżowaniu

  Pewnie nagroda za najlepszą najlepszą infrastrukturę dróg :p

  Nagroda za wybudowanie/wydanie kupy kasy na ITS bez żadnej analizy wpływu tegoż systemu na miasto. Jest się czym chwalić…

  Jak zwykle trafiles w sedno…dla Olsztyna niestety

  I teraz cały świat wejdzie na naszą stronę internetową. .. i czar pryśnie 😉

  Hahaha hahahhahahahahahha Hahhahhahhahahhahhahahahaha

  XDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

  hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha

  wpDiscuz