Pieszy zginął potrącony przez samochód

  1

  Policjanci i prokurator pracowali na miejscu wypadku drogowego do którego doszło na krajowej „szesnastce”. Kierowca osobówki potrącił 37-letniego pieszego, który poruszał się w nocy poza obszarem zabudowanym nie mając na sobie żadnych elementów odblaskowych.

  Do wypadku doszło wczoraj (13.10) około godz. 22:40 na drodze krajowej nr 16, na wysokości miejscowości Wójtowo. Kierowca jadący audi z Olsztyna w kierunku Barczewa potrącił osobę pieszą znajdująca się na jezdni. 37-latek w wyniku poniesionych obrażeń zginął na miejscu.

  Okoliczności oraz przyczyny wypadku są wyjaśniane przez policjantów. Na miejscu był obecny prokurator oraz technik kryminalistyki który zabezpieczał ślady. Droga w miejscu zdarzenia była zablokowana. Ruch odbywał się droga techniczną. Jak wstępnie ustalili śledczy pracujący na miejscu, pieszy w chwili zdarzenia nie miał na sobie żadnych elementów odblaskowych, czy wyróżniających go na drodze po zmroku.

  Policjanci przypominają!

  31 sierpnia 2014 roku weszła w życie nowelizacja ustawy Prawo o ruchu drogowym dotycząca pieszych. Od tego czasu, po zmroku poza terenem zabudowanym mają oni obowiązek noszenia elementów odblaskowych, widocznych dla innych uczestników ruchu.

  1 KOMENTARZ

  DODAJ KOMENTARZ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here