Oszukały cztery starsze kobiety na kwotę 250 000 zł

  1

  www.rabatol.pl  Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie zatrzymali na terenie Śląska dwie kobiety, które metodą „na policjanta” oszukały 4 starsze osoby. 38-latka i jej o 4 lata młodsza „wspólniczka” wpadły czekając w jednym z hoteli na pieniądze, które w tym samym czasie wypłacali z banków kolejni już pokrzywdzeni. Wstępne straty wynikające z nielegalnej działalności kobiet szacuje się na blisko 250.000 złotych. Decyzją sądu mieszkanki Warszawy zostały tymczasowo aresztowane.

  Warmińsko – mazurscy policjanci bardzo dawno wypowiedzieli walkę z naciągaczami i oszustami, którzy już od kilku lat dzwonią do starszych osób podając się najpierw za członka rodziny potrzebującego pomocy, a po chwili za „policjanta”, który chce im pomóc. Oszuści wyłudzają w ten sposób pieniądze.

  Coraz więcej mieszkańców Warmii i Mazur już doskonale wie, jak zachować się, kiedy zadzwoni do nich rzekomy wnuczek. Przede wszystkim wykazują się daleko idącą ostrożnością, rozłączają się, nie przekazują żadnych oszczędności i o wszystkim powiadamiają policjantów.

  Niestety zdarzają się jeszcze przypadki, kiedy przestępca trafi na podatny grunt, wykorzysta dobre serce, troskę i przywiązanie seniora do rodziny i wyłudzi często oszczędności całego życia.

  Tak było w przypadku 4 mieszkańców naszego regionu. Pokrzywdzeni z Olsztyna, Ostródy, Elbląga przekazali oszustom w sumie blisko 250.000 złotych.

  Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie prowadząc zakrojone na szeroką skalę działania operacyjne ustalili osoby mogące mieć związek z tymi zdarzeniami. Pod koniec ubiegłego tygodnia policjanci pojechali na Śląsk. Tam w jednym z hoteli zatrzymali 38-latkę oraz jej o 4 lata młodszą „wspólniczkę”. Kobiety były kompletnie zaskoczone, tym bardziej, że czekały na pieniądze, które w tym samym czasie wypłacali z banków kolejni już pokrzywdzeni. W trakcie przeszukania policjanci zabezpieczyli ponad 20.000 złotych najprawdopodobniej pochodzące z oszustw.

  Mieszkanki Warszawy zostały przewiezione do Olsztyna. Jak się okazało, starsza z nich była poszukiwana listem gończym przez Prokuraturę Okręgową w Warszawie za oszustwa.

  Obie zostały przesłuchane i usłyszały w sumie 4 zarzuty. Decyzją sądu zostały tymczasowo aresztowane. Grożą im kary do 8 lat pozbawienia wolności.

  Jak zapowiadają policjanci, sprawa ma charakter rozwojowy. Niewykluczone, że „wspólniczki” usłyszą kolejne zarzuty.

  PODZIEL SIĘ

  Dodaj komentarz

  Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
  wpDiscuz