Pochwalił się policjantom, że zanim wsiadł na rower wypił 10 piw

  3

  www.rabatol.pl  Policjanci podczas swojej codziennej służby zwracają uwagę nie tylko na kierujących samochodami, lecz również na użytkowników różnego rodzaju jednośladów. Wczoraj po godzinie 16:00 policjanci zatrzymali do kontroli rowerzystę, który jak się okazało miał w swoim organizmie ponad 5 promili alkoholu. Choć jego czyn wypełnia znamiona wykroczenia, sąd może w takim przypadku orzec zakaz prowadzenia pojazdów innych niż mechaniczne. Za popełnione wykroczenie 21-latkowi grozi kara aresztu lub grzywny.

  21-letni mieszkaniec gminy Orneta jechał na rowerze wczoraj (09.10.16) na drodze W513 w okolicach m. Drwęczno. Tam został zatrzymany przez policjantów lidzbarskiej drogówki. Jak się okazało mężczyzna był pijany. Badanie stanu jego trzeźwości wykazało, że miał ponad 5 promili alkoholu w organizmie. Rowerzysta poprzez jazdę w stanie nietrzeźwości stwarzał poważne zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego, ale i dla siebie. Nieodpowiedzialny mężczyzna przyznał policjantom, że zanim wsiadł na rower wypił 10 piw.

  Teraz za to wykroczenie grozi mu kara aresztu lub grzywny. Dodatkowo sąd może orzec wobec 21-latka zakaz kierowania rewerem.

  PODZIEL SIĘ

  Dodaj komentarz

  Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany

  Ciekawe ile wypił, jak ja wypije 10 mówię że dwa 😉

  „Ja nie powiem?”

  i ja to szanuje 🙂

  wpDiscuz