Policjanci z Biskupca po przyjęciu zawiadomienia o kradzieży biżuterii z jednego ze sklepów w mieście, wytypowali i następnego dnia zatrzymali podejrzanego w tej sprawie, który przyznał się stawianych mu zarzutów. Mieszkaniec miasta ma bogatą przeszłość kryminalną. W przeciągu ostatnich 5 lat odbywał już karę pozbawienia wolności za włamania, dlatego przed sądem odpowie w warunkach tzw. recydywy. Grozi mu kara nawet 7,5 roku pozbawienia wolności.

Policjanci z Komisariatu Policji w Biskupcu w miniony wtorek (04.10) przyjęli zawiadomienie o kradzieży złotego łańcuszka o wartości około 1200 złotych, do czego doszło w jednym ze sklepów w Biskupcu. Jeszcze tego samego dnia funkcjonariusze przesłuchali świadków oraz zabezpieczyli nagranie z monitoringu. Czynności te pozwoliły na wytypowanie osoby podejrzanej o to przestępstwo. Następnego dnia policjanci w jednym z mieszkań w Biskupcu zatrzymali 31-latka. Mężczyzna podczas przesłuchania przyznał się nie tylko do kradzieży biżuterii ale również do innego przestępstwa, które popełnił pod koniec września tego roku. Zabrał wówczas swojemu znajomemu, bez jego wiedzy, samochód.

Mieszkaniec miasta ma bogatą przeszłość kryminalną. W przeciągu ostatnich 5 lat odbywał już karę pozbawienia wolności za włamania, dlatego przed sądem odpowie w warunkach tzw. recydywy. Tym razem usłyszał dwa zarzuty kradzieży złota oraz krótkotrwałego użycia pojazdu za co grozi mu kara nawet 7,5 roku pozbawienia wolności.