Spowodował niebezpieczną kolizję na ul. Dworcowej

  2

  W Olsztynie na jednej z głównych ulic kierowca samochodu dostawczego nie zachował należytej ostrożności i podczas zmiany pasa ruchu najechał na jadącą prawidłowo osobową hondę. Policjanci zatrzymali kierowcy mercedesa prawo jazdy, a o jego dalszym losie i konsekwencjach jakie poniesie za spowodowanie tego zagrożenia na drodze zdecyduje sąd.

  Do zdarzenia doszło wczoraj (06.10) około godz. 06:30 na ul. Dworcowej.

  Kierujący dostawczym mercedesem, jadąc lewą stroną jezdni, nie zachował należytej ostrożności podczas zmieniania pasa ruchu i najechał na jadącą prawidłowo prawym pasem osobową hondę. Kierująca nią kobieta straciła panowanie nad pojazdem i zjechała na przydrożny pas zieleni. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Uszkodzeniom uległy jedynie auta.

  Za spowodowanie poważnego zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym policjanci zatrzymali kierowcy mercedesa prawo jazdy, które razem z dokumentacją ze zdarzenia trafi do sądu.

  2 KOMENTARZE

  1. Zatrzymanie prawa jazdy za „martwe pole” i kolizje to przesada. Pozbawili człowieka możliwości wykonywania zawodu. Sąd zapewne zwróci to prawo jazdy. Ale wtedy wobec takiego policjanta powinny być wyciągnięte konsekwencje zarówno służbowe jak i cywilno-prawne. Samo założenie munduru nie stanowi, że ktoś jest policjantem przez wielkie „p”. Czasami zdarzają się pajace chłodne na ludzki los.

  DODAJ KOMENTARZ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here