W Olsztynie na jednej z głównych ulic kierowca samochodu dostawczego nie zachował należytej ostrożności i podczas zmiany pasa ruchu najechał na jadącą prawidłowo osobową hondę. Policjanci zatrzymali kierowcy mercedesa prawo jazdy, a o jego dalszym losie i konsekwencjach jakie poniesie za spowodowanie tego zagrożenia na drodze zdecyduje sąd.

Do zdarzenia doszło wczoraj (06.10) około godz. 06:30 na ul. Dworcowej.

Kierujący dostawczym mercedesem, jadąc lewą stroną jezdni, nie zachował należytej ostrożności podczas zmieniania pasa ruchu i najechał na jadącą prawidłowo prawym pasem osobową hondę. Kierująca nią kobieta straciła panowanie nad pojazdem i zjechała na przydrożny pas zieleni. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Uszkodzeniom uległy jedynie auta.

Za spowodowanie poważnego zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym policjanci zatrzymali kierowcy mercedesa prawo jazdy, które razem z dokumentacją ze zdarzenia trafi do sądu.

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
Emilian Wiśniewski

Piękny asfalt 🙂

Mirosław Zawadzki

Zatrzymanie prawa jazdy za „martwe pole” i kolizje to przesada. Pozbawili człowieka możliwości wykonywania zawodu. Sąd zapewne zwróci to prawo jazdy. Ale wtedy wobec takiego policjanta powinny być wyciągnięte konsekwencje zarówno służbowe jak i cywilno-prawne. Samo założenie munduru nie stanowi, że ktoś jest policjantem przez wielkie „p”. Czasami zdarzają się pajace chłodne na ludzki los.

wpDiscuz