Doktor Szymon Żyliński z UWM w Olsztynie – jest właśnie w tej chwili na konferencji naukowej w Bhutanie, w którym pobędzie ponad tydzień. Podczas podróży dzieli się wrażeniami wrzucając filmy na YT.

Z racji tego, że Bhutan jest trudnym podróżniczo miejscem (ciężko o wizę turystyczną, która wiąże się z wykupieniem wycieczki 100-150 dolarów/dzień) filmy mają ciekawą wartość poznawczą. Dodam, że zainteresowania naukowe doktora to media Bhutanu, a w Polsce zajmuje się również nowymi mediami, mediami społecznościowymi, więc fajnie wygląda to, że jest nie tylko teoretykiem, a praktykiem.

Doktor Żyliński jest w Bhutanie po raz drugi. Niejako przy okazji doktor podróżuje autostopem, co jest chyba pierwszym odnotowanym polskim autostopem w Bhutanie. Wspominam o tym, bo doktor Żyliński obronił się pracą doktorską „Przeszłość i teraźniejszość polskiego autostopu”, więc wie o czym mówi.

Link do kanału na YT, który w miarę możliwości technicznych (internet, czas) będzie aktualizowany przez doktora na bieżąco: https://www.youtube.com/channel/UCVSVBGSSLZRbU4cAvbsybJw