Miotłą podpalił skrzynkę tv by pozbawić matkę sygnału telewizyjnego

  Zdjęcie jest ilustracją do tekstu.

  W piwnicy pod osłoną nocy i za pomocą miotły, podpalił skrzynkę tv. Jak wyjaśnił policjantom, motywem jego działania była chęć pozbawienia matki sygnału telewizyjnego. Sprawca usłyszał już zarzut zniszczenia mienia do którego się przyznał. Za powyższe przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

  Do zdarzenia doszło w środę (28.09.16 r.) kilka minut po godzinie 23:00 w Nidzicy. Na korytarzu prowadzącym do piwnicy budynku wielorodzinnego wybuchł pożar. Zniszczeniu uległy skrzynki elektryczne oraz skrzynki telewizji kablowej znajdujące się na ścianie. Wstępnie wartość strat oszacowano na kwotę 20000 tys. zł. Policjanci pracujący na miejscu zdarzenia wstępnie ustalili, iż przyczyną pożaru było podpalenie. W wyniku przeprowadzonych czynności na miejscu zdarzeniu, zebraniu śladów kryminalistycznych oraz zeznaniu świadków, wczoraj (29.09.16 r.) kryminalni zatrzymali 29-letniego mieszkańca Nidzicy. Mężczyzna w trakcie przesłuchania przyznał się w całości do zarzucanego mu czynu. Podejrzany poinformował, że wszedł do klatki schodowej, podpalił zapalniczką stojącą na klatce miotłę, którą następnie położył na skrzynkach elektrycznych i tv, po czym uciekł z miejsca zdarzenia. Jak wyjaśnił policjantom, tego wieczoru znajdował się pod znacznym wpływem alkoholu. W trakcie przesłuchania powiedział również, że motywem jego działania była „chęć pozbawienia matki sygnału telewizyjnego, z którą od dłuższego czasu jest w konflikcie”. Za przestępstwo uszkodzenia mienia grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

  Niewykluczone, że mężczyzna ten usłyszy jeszcze policyjne zarzuty, gdyż ma na swoim koncie szereg kradzieży z włamaniami i inne przestępstwa, w których toczą się odrębne postępowania.

  DODAJ KOMENTARZ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here