Znaleziono zwłoki w lesie. Policja prosi o pomoc w ustaleniu tożsamości

  0

  Olsztyńscy policjanci nieprzerwanie pracują nad ustaleniem personaliów mężczyzny, którego ciało zostało znalezione w lipcu 2015 roku w lesie niedaleko Olsztynka. Mężczyzna miał przy sobie charakterystyczny niebieski worek z wizerunkiem gryfa oraz specjalistyczne buty – raki, przeznaczone do wspinaczki po drzewach. Wszystkie osoby, które mogłyby pomóc w rozwiązaniu tej sprawy prosimy o kontakt z policjantką prowadzącą sprawę pod numerem telefonu 89 522 34 68 lub 537 682 177.

  Policjanci Zespołu ds. Poszukiwań i Identyfikacji Osób z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie prowadzą czynności identyfikacyjne w sprawie ujawnionych zwłok męskich. Ciało zostało znalezione 15. lipca 2015 roku w lesie w Waszetach koło Olsztynka (woj. warmińsko- mazurskie).

  Był to młody mężczyzna o wzroście około 180 cm. Był raczej szczupłej budowy ciała – świadczyć o tym mogą znalezione przy nim ubrania w rozmiarze M.

  W Instytucie Ekspertyz Sądowych w Krakowie trwają obecnie badania dotyczące odtworzenia wyglądu przeżyciowego twarzy na podstawie rekonstrukcji czaszki, jak i również badania genetyczne. Pozwolą one poznać rasę, wiek, kolor oczu i inne cechy wyglądu mężczyzny.

  Z uwagi na brak możliwości identyfikacyjnych, zwracamy się z prośbą do osób z całej Polski, które ponad rok temu straciły kontakt z osobą im bliską lub znajomym lub po prostu kojarzą osobę, która nosiła niebieski worek z wizerunkiem gryfa lub umiała wspinać się na drzewa, o kontakt z olsztyńską Policją.

  Jak mówi podkom. Anna Beczyńska z Zespołu ds. Poszukiwań i Identyfikacji Osób KMP w Olsztynie:
  Mężczyzna posiadał przy sobie charakterystyczne buty – drzewowłazy. To specjalistyczne sprzęt przeznaczony do wspinaczki po drzewach. Nie wykluczone, że miały one związek z wykonywaną przez niego pracą lub jego hobby. Istnieje również możliwość, że nie mają żadnego związku z prowadzonym przez niego stylem życia. Dlatego sprawdzamy wszystkie wątki tej sprawy i nie ograniczamy poszukiwań do określonych grup zawodowych.

  Telefon bezpośredni do policjantki prowadzącej czynności to 537 682 177 lub 89 522 34 68.

  Informacje w tej sprawie można przekazać policjantom dzwoniąc także pod numer 997.

  DODAJ KOMENTARZ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here