Brat znęcał się nad bratem

  0
  Zjecie jest ilustracja do artykułu.

  Agresywne zachowanie 41-latka było przyczyną policyjnej interwencji w gminie Wielbark. Mężczyzna znęcał się fizycznie i psychicznie nad swoim młodszym bratem. Sprawca przemocy domowej w chwili interwencji był trzeźwy. Funkcjonariusze natychmiast wszczęli Procedurę Niebieskiej Karty. Mężczyzna spędził noc w policyjne celi. Teraz za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

  Wczoraj oficer dyżurny szczycieńskiej komendy otrzymał telefoniczne zgłoszenie od 31-letniego mieszkańca gminy Wielbark. Mężczyzna poinformowała, że jego brat wszczął awanturę domową. Na miejsce natychmiast został skierowany patrol policji.

  Mężczyzna oświadczył, że od dłuższego czasu znęca się nad nim jego 41-letni brat. W dniu wczorajszym szarpał go za ubrania, wyzywał słowami wulgarnymi i groził pozbawienie życia. W trakcie interwencji trzeźwy sprawca przemocy domowej nie umiał zapanować nad swoim agresywnym zachowaniem. Policjanci wszczęli procedurę Niebieskiej karty. 41-latek został zatrzymany przez funkcjonariuszy i noc spędził w policyjnej celi. Za znęcanie się psychiczne i fizyczne nad osobą najbliższą grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

  Policjanci przypominają, że prawo surowo zabrania stosowania przemocy i krzywdzenia swoich bliskich.

  Jeśli Ty lub ktoś z Twoich bliskich jest ofiarą przemocy ze strony osoby najbliższej, nie wstydź się prosić o pomoc. Prawo stoi po Twoje stronie. Zadzwoń pod numer 112 lub 997 . Policjanci sprawdzą każde tego typu zgłoszenie

  DODAJ KOMENTARZ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here