Naćpany 18-latek spowodował wypadek

  2

  Mieszkaniec powiatu brodnickiego został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy. 18-latek znajdując się pod działaniem środków odurzających spowodował wypadek, w którym ranny został podróżujący z nim pasażer. Ponadto w trakcie oględzin miejsca zdarzenia policjanci znaleźli przy kierowcy marihuanę, amfetaminę i znaczną ilość tabletek ekstazy.

  Do zdarzenia doszło w nocy z soboty na niedzielę. Wówczas to oficer dyżurny nowomiejskiej komendy policji otrzymał informację, że na ul. Lidzbarskiej w Nowym Mieście Lubawskim doszło do wypadku drogowego. Policjanci, którzy pojechali w to miejsce ustalili, że 18-letni mężczyzna kierując fordem focusem nie dostosował prędkości jazdy do warunków panujących na drodze i wpadł w poślizg, następnie zjechał na pobocze i uderzył w przydrożne drzewo. W wyniku tego wypadku poważnych obrażeń ciała doznał pasażer pojazdu, który został przewieziony do szpitala w Olsztynie.

  Policjanci pracujący na miejscu w trakcie oględzin samochodu i przeszukania kierowcy znaleźli marihuanę, amfetaminę i znaczną ilość tabletek ekstazy. Przeprowadzone badania wykazały, że 18-latek zanim wsiadł za kierownicę forda zażywał narkotyki.

  Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie. W poniedziałek po południu Sąd Rejonowy w Nowym Mieście Lubawskim przychylił się do wniosku policjantów i prokuratora. Podjął decyzję o zastosowaniu tymczasowego aresztu wobec kierowcy. Młody mężczyzna spędzi za kratami najbliższe 3 miesiące.

  Za popełnione przestępstwa może mu grozić teraz do 10 lat pozbawienia wolności.

  spowodowal-wypadek-pod-wplywem-narkotykow

  2 KOMENTARZE

  1. jeszcze do więzienia. do hspicjum go dac żeby umierającymi się zajmował to szybko mu się gnojowi odechce czegokolwiek brać. co za kraj do więzienia, do roboty tych łachmytów a nie do ciepłej celi. zimą odśnieżać niech zapracuje na jedzenie.

  DODAJ KOMENTARZ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here