Miejski Ośrodek Kultury zaprasza na wydarzenia

  0

  Polecamy informacje o najbliższych wydarzeniach organizowanych przez Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie.

  „Seryjni poeci” ponownie w Olsztynie

  „Seryjni poeci” to cykl spotkań promujących książki poetyckie wydane przez Wielkopolską Bibliotekę Publiczną i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu. Do tej pory w ramach cyklu odbyło się ponad 40 wydarzeń w całej Polsce. W czwartek 29 września o godz. 18:00 w staromiejskiej Galerii Rynek odbędzie się drugie spotkanie w ramach Olsztyńskiego Obserwatorium Kultury – programu Miejskiego Ośrodka Kultury, które poprowadzi Szymon Szwarc. Gośćmi będą Mariusz Grzebalski i Maciej Robert.

  Wstęp wolny.

  Warsztaty w Akademii Dźwięku

  Akademia Dźwięku to jeden z programów Miejskiego Ośrodka Kultury w Olsztynie, oferujący kompleksową edukację techniczną w obszarze realizacji dźwięku. 1 października ruszy cykl warsztatów weekendowych w sali kameralnej pod Amfiteatrem im. Czesława Niemena. Spotkania będą rozpoczynać się o godz. 11:00.

  Wstęp wolny (obowiązują zapisy).

  Program warsztatów:

  1 października – JAK NAGŁOŚNIĆ WOKAL

  2 października – JAK DOBRZE SIĘ SŁYSZEĆ, CZYLI SYSTEM MONITOROWY

  22 października – KOREKCJA INSTRUMENTU I STROJENIE

  23 października – REALIZACJA NAGŁOŚNIENIA W POMIESZCZENIACH

  5-6 listopada – ARANŻ

  26-27 listopada – EMISJA WOKALU

  10 grudnia – JAK ZABRZMIEĆ DOBRZE W KLUBIE

  11 grudnia – EFEKTY INSTRUMENTALNE I WOKALNE

  Ostatnia budka zaprasza na grilla

  Andrzejowi Sadowskiemu udało się ocalić ostatnią budkę telefoniczną w Olsztynie. 1 października w Muzeum Nowoczesności, podczas plenerowego spotkania w godz. 12:00-18:00, chętni do pomocy w renowacji i montażu budki będą mogli wspólnie popracować – części eksponatu zostaną wystawione, wyczyszczone, opisane i skatalogowane. Wszystko przy grillu, leżakach i muzyce (jedzenie we własnym zakresie).

  Wstęp wolny.

  Organizatorami wydarzenia są Miejski Ośrodek Kultury i Andrzej Sadowski.

  „Budda w podróży” – wystawa w Spichlerzu

  Od 7 do 23 października w Spichlerzu Miejskiego Ośrodka Kultury w Olsztynie będzie można oglądać wystawę zorganizowaną wraz z olsztyńskim oddziałem Buddyjskiego Związku Diamentowej Drogi Linii Karma Kagyu w ramach III Festiwalu Kultury Buddyjskiej, zatytułowaną „Budda w podróży”.

  Otwarcie wystawy o godz. 19:00.

  Wstęp wolny.

  LXMP zagra w Galerii Rynek

  LXMP to duet muzyczny, który tworzą Piotr Zabrodzki i Macio Moretti, znani m.in. z projektu Zbigniew Wodecki with Mitch & Mitch Orchestra and Choir. Formacja wystąpi w piątek 7 października o godz. 20:00 w staromiejskiej Galerii Rynek.

  LXMP to projekt dwóch nie najlepiej ubierających się warszawiaków – Piotrasa i Maciasa, którzy na co dzień znani są jako sekcja rytmiczna zespołu Baaba albo jako 60 Minut Projekt – godzinny duet dramenbejsowy. LXMP eksploruje inne obszary zainteresowań bohaterów. Używając zestawu zasadniczego w postaci perkusji, basu i dwóch syntezatorów MS-20, Piotras i Macias starają się przywołać wspomnienia romantycznych spacerów po działkach, nieusprawiedliwionych nieobecności na wuefie lub też smaku śniegu na Kalatówkach. W marcu 2016 Lado ABC wydało ich najnowszą płytę zatytułowaną „Żony w pracy”, będącą odpowiedzią na palące pytanie czy jesteśmy sami w kosmosie i czy w ogóle warto się męczyć.  Muzyków LXMP mogliśmy podziwiać w akcji podczas olsztyńskiego koncertu Zbigniewa Wodeckiego z Mitch&Mitch Orchestr.

  Skład: Piotr Zabrodzki – syntezatory, organy, wszystko; Macio Moretti – perkusja, bas syntezator, wszystko.

  Wstęp wolny.

  Organizatorem koncertu jest Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie.

  DODAJ KOMENTARZ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here