Możliwe, że w Olsztynie będą dodatkowe miejsca bez dymu. Rozpoczynają się konsultacje w sprawie dodatkowych ograniczeń palenia.

Jak dowodzą badania przeprowadzone na zlecenia sejmowej Komisji Zdrowia, ponad trzy czwarte Polaków (76,7 proc.) popiera wprowadzenie zakazu palenia we wszystkich miejscach publicznych. Chodzi m.in. o gmachy publiczne, restauracje oraz – co istotne – przystankach.

W Olsztynie obowiązują teraz dwie strefy wolne od dymu tytoniowego. Dekadę temu Rada Miasta zdecydowała, że będą to wiaty przystanków autobusowych oraz obszar obejmujący tereny olsztyńskich cmentarzy.

Teraz możliwe jest rozszerzenie tych przepisów. Wśród propozycji są wszystkie przystanki autobusowe i tramwajowe komunikacji miejskiej, tereny wyznaczone na place zabaw, w tym tzw. ogródki jordanowskie, poza tym Park Centralny, Park im. Kusocińskiego, Park Jakubowo oraz Park Podzamcze.

Każdy może wypowiedzieć się w tej sprawie. Rozpoczęte dziś (26 września) konsultacje potrwają trzy tygodnie – do 17 października. Zapraszamy na  Platformę Konsultacji Społecznych.

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
Anonimowo

Palenie papierosów może jeszcze zakaz w mieszkaniu. Śmieszne palą i będą palić wszędzie

Kamil Albrewczyński

Proponuję zakaz używania aut spalinowych, w końcu to też dym …..

Agnieszka Kawka

Taaaa…jasne….chce to zobaczyć…

Piotr Sikorski

To chyba jakiś żart. Dlaczego zakazać palenia w parku na ogromnym terenie gdzie nikomu to nie będzie przeszkadzać? Drwina jakaś.

Mateusz Urban

Trochę mnie zastanawia po co zabraniać palenia na przystankach, skoro jest to już ustawowo zabronione. Chyba ważniejsze w tym przypadku będzie dopilnowanie zakazu, a nie sam zakaz

Tomek Tomuś Tomaszek

Najlepiej wprowadzić zakaz oddychania i będzie całkowicie super Co za patologia sprawuje władzę w tym mieście?

Nessa Vardamir

Joanna Melkis chcesz się perfumować? Rób to w domu. Nie wychodź na ulice, bo mnie to strasznie przeszkadza jak tak stoisz koło mnie i śmierdzisz.

Joanna Melkis

chcesz palić ? pal ale u siebie wmieszkaniu

Monika Rutecka

Oby tak dalej 🙂

Kamil Żebrowski

No i dobrze Palacze trują tylko

Ja Kub

Trują tylko siebie, pod warunkiem palenia na otwartej przestrzeni. Nie widzę sensu wtrącania się w nieswoje sprawy w przypadku palenia w parku.

Bor

tak jest jestem za

Piotr Sikorski

Na ogromnym otwartym terenie siebie co najwyżej. A na przystankach popieram ale to już jest zakazane.

wpDiscuz