W Olsztynie będzie więcej stref wolnych od tytoniu?

  13

  www.rabatol.pl  Możliwe, że w Olsztynie będą dodatkowe miejsca bez dymu. Rozpoczynają się konsultacje w sprawie dodatkowych ograniczeń palenia.

  Jak dowodzą badania przeprowadzone na zlecenia sejmowej Komisji Zdrowia, ponad trzy czwarte Polaków (76,7 proc.) popiera wprowadzenie zakazu palenia we wszystkich miejscach publicznych. Chodzi m.in. o gmachy publiczne, restauracje oraz – co istotne – przystankach.

  W Olsztynie obowiązują teraz dwie strefy wolne od dymu tytoniowego. Dekadę temu Rada Miasta zdecydowała, że będą to wiaty przystanków autobusowych oraz obszar obejmujący tereny olsztyńskich cmentarzy.

  Teraz możliwe jest rozszerzenie tych przepisów. Wśród propozycji są wszystkie przystanki autobusowe i tramwajowe komunikacji miejskiej, tereny wyznaczone na place zabaw, w tym tzw. ogródki jordanowskie, poza tym Park Centralny, Park im. Kusocińskiego, Park Jakubowo oraz Park Podzamcze.

  Każdy może wypowiedzieć się w tej sprawie. Rozpoczęte dziś (26 września) konsultacje potrwają trzy tygodnie – do 17 października. Zapraszamy na  Platformę Konsultacji Społecznych.

  PODZIEL SIĘ

  Dodaj komentarz

  Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
  Anonimowo

  Palenie papierosów może jeszcze zakaz w mieszkaniu. Śmieszne palą i będą palić wszędzie

  Proponuję zakaz używania aut spalinowych, w końcu to też dym …..

  Taaaa…jasne….chce to zobaczyć…

  To chyba jakiś żart. Dlaczego zakazać palenia w parku na ogromnym terenie gdzie nikomu to nie będzie przeszkadzać? Drwina jakaś.

  Trochę mnie zastanawia po co zabraniać palenia na przystankach, skoro jest to już ustawowo zabronione. Chyba ważniejsze w tym przypadku będzie dopilnowanie zakazu, a nie sam zakaz

  Najlepiej wprowadzić zakaz oddychania i będzie całkowicie super Co za patologia sprawuje władzę w tym mieście?

  Joanna Melkis chcesz się perfumować? Rób to w domu. Nie wychodź na ulice, bo mnie to strasznie przeszkadza jak tak stoisz koło mnie i śmierdzisz.

  chcesz palić ? pal ale u siebie wmieszkaniu

  Oby tak dalej 🙂

  No i dobrze Palacze trują tylko

  Trują tylko siebie, pod warunkiem palenia na otwartej przestrzeni. Nie widzę sensu wtrącania się w nieswoje sprawy w przypadku palenia w parku.

  Bor

  tak jest jestem za

  Na ogromnym otwartym terenie siebie co najwyżej. A na przystankach popieram ale to już jest zakazane.

  wpDiscuz