Głównym celem hotelu jest zapewnienie gościom komfortowego miejsca do przenocowania. Jednak w celu poprawy zadowolenia gości obiekty te oferują również szereg innych udogodnień, które powodują, że pobyt jest tak przyjemny.

W szeregu hoteli, głównie tych posiadających większą liczbę gwiazdek, można skorzystać z szerokiej gamy usług dodatkowych. Zaliczają się do nich między innymi usługa budzenia o określonej godzinie, zamawiania taksówek, barek w pokoju, room service, przechowalnia bagażu i wartościowych rzeczy czy pralnia. Warto pamiętać jednak o tym, że usługi te najczęściej są dodatkowo płatne. Jak z nich korzystać?

Barek w pokoju hotelowym

Najczęściej korzystanie z barku jest dodatkowo płatną usługą. Płaci się za spożyte napoje i przekąski, a rachunek reguluje się podczas wymeldowania. W każdym pokoju powinien znajdować się cennik produktów znajdujących się w barku. Niestety, często jest tak, że są one dość drogie i po prostu nie opłaca się z nich korzystać.

Kawa i herbata w pokoju

Z kolei zwykle za darmo można przygotować sobie kawę czy herbatę lub inne gorące napoje. W pokoju znajdują się wówczas zastawa z czajnikiem elektrycznym – czajnik może znajdować się też na korytarzu czy w ogólnodostępnym aneksie kuchennym. Kawę, herbatę i cukier dostarcza hotel, ale czasami trzeba kupić je samemu.

Strefa Spa

Coraz więcej hoteli wychodzi naprzeciwko oczekiwaniom gości poszukujących relaksu. Widać to także w Polsce. Przykładowo jeżeli interesuje cię hotel Spa łódzkie to wiele różnych propozycji. Korzystanie z zabiegów Spa, basenów, odnowy biologicznej jest zwykle dodatkowo płatne, ale hotele oferują też specjalne pakiety z niższymi cenami dostępu do strefy.

Internet

Dzisiaj już większość hoteli daje możliwość korzystania z internetu, najczęściej bez dodatkowych opłat. Jest to zwykle internet Wi-Fi, niemniej jednak zwykle nie jest on bardzo szybki i połączenie może się zrywać. Niektóre hotele pobierają jednak opłaty za korzystanie z internetu, dlatego warto sprawdzić informacje na ten temat przed rezerwacją.