Kończy się modernizacja ul. Sielskiej. Ulga dla kierowców?

  3

  Kończą się prace związane z modernizacją ul. Sielskiej. Od poniedziałku (26 września) będzie można korzystać także z al. Schumana.

  Ostatnie tygodnie były trudne dla zmotoryzowanych podróżujących od strony Ostródy i w tamtym kierunku. Także pasażerowie komunikacji miejskiej nie mieli łatwego życia. Wszystko w związku z modernizacją kolejnego fragmentu ul. Sielskiej.

  Prace na tym ważnym trakcie mają się jednak ku końcowi. W sobotę ułożona ma być ostatnia warstwa asfaltu na jezdni po stronie jez. Krzywego. To oznacza, że w nocy z niedzieli na poniedziałek (z 25 na 26 września) do dyspozycji będzie cała szerokość traktu. Otwarta zostanie także al. Schumana.

  Nadal prowadzone będą jednak roboty wykończeniowe. Trzeba będzie wymalować oznakowanie poziome, poza tym realizowane trwać będą prace na poboczach. Dlatego będzie jeszcze konieczność chwilowego zawężanie jezdni do jednego pasa ruchu. Natomiast nie powinno to być tak uciążliwe, jak podczas przebudowy jezdni.

  Remontu odcinka ul. Sielskiej rozpoczął się 8 sierpnia. Konsekwencją prac jest całkowicie nowa trasa od wjazdu do Olsztyna aż do skrzyżowania Armii Krajowej z Warszawską.

  Tymczasem trwa remont kolejowych mostów nad Łyną. Konieczne okazało się wyłączenie z ruchu ul. Wyzwolenia (wcześniej zamknięta została ul. Żarskiej).

  W czasie prac do ul. 15 Dywizji można dojechać przez Nowowiejskiego, Pieniężnego, 1 Maja, Artyleryjską, 15 Dywizji. Natomiast piesi mogą dojść ulicami: Wyzwolenia, Skłodowskiej-Curie, Artyleryjską, 15 Dywizji lub Wyzwolenia, Konopnickiej, tunelem PKP do Artyleryjskiej i 15 Dywizji.

  3 KOMENTARZE

  DODAJ KOMENTARZ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here