Nauka języków obcych w dzisiejszych czasach jest bardzo ważna. Obecnie znajomość języka angielskiego w stopniu komunikatywnym jest po prostu wymogiem, bez którego trudno jest o dobrą pracę. Leader School ma sprawdzone nowe metody, które szybko uczą myślenia i rozmawiania po angielsku.

Leader School to szkoła językowa, która charakteryzuje się innowacyjnymi metodami nauczania, nastawionymi głównie na konwersacje. Placówka przez lata wyrobiła sobie markę i funkcjonuje w kilkunastu miastach Polski. W Olsztynie działa od pięciu lat.

Olsztyńska szkoła językowa jest zlokalizowana przy ul. Grunwaldzkiej 18a. Ma również podpisane umowy ze szkołami podstawowymi, gdzie lektorzy Leader School uczą dzieci po lekcjach i w czasie wolnym.

Jedną z metod nauczania, którymi szczyci się szkoła jest Leo English. Jest ona skierowana do dzieci w wieku od dwóch do 10 lat. Program składa się z sześciu poziomów edukacyjnych dostosowanych do wieku i stopnia znajomości języka.

Leo English charakteryzuje się szczegółowym usystematyzowaniem treści, co pozwala lektorom dokładnie kontrolować każdy etap nauki, a rodzicom śledzić postępy dziecka. Metoda jest tak opracowana, aby dziecko płynnie przeszło z nauczania przedszkolnego do szkolnego. Zajęcia są ciekawe i różnią się w zależności od wieku dziecka.

Dzieci uczą się aktywnie angielskiego poprzez gry, zabawy, muzykę czy rysowanie. Dzięki temu chętnie wchodzą w świat nowego języka i zaczynają się w nim komunikować z coraz lepszym rezultatem. Każda z pociech dostaje na własność swój zestaw, na który składa się podręcznik, zestaw ćwiczeń, płyty CD z piosenkami i bajkami, wycinanki i naklejki oraz swoją teczkę, dzięki czemu może się identyfikować z grupą i szkołą, do której uczęszcza.

Lektorów jest kilku, w tym native speakerzy. Nauczyciele są starannie selekcjonowani. Muszą umieć pracować z dziećmi i mieć wysokie kwalifikacje językowe. Otrzymują profesjonalne szkolenie metodyczne, które pozwala zastosować odpowiednie techniki edukacyjne oraz narzędzia dostosowane do poziomu i wiedzy dziecka. Lektorzy mają szczegółowo zaplanowane każde spotkanie z dziećmi i mogą korzystać z ponad 660 pomocy dydaktycznych.

Leader School także stosuje autorski program dla dorosłych BLS (Blended Learning System). Metoda ta skupia się na najważniejszych, praktycznych aspektach nauki języka. Już od pierwszego spotkania lektor komunikuje się z uczestnikami wyłącznie w języku, którego naucza. Dzięki temu kursanci szybko zaczynają rozumieć i mówić.

Metoda BLS wprowadza skuteczny system powtórek i metod zapamiętywania, dzięki czemu zapewnia sprawne i systematyczne utrwalanie materiału. Co ważne, każda osoba może łatwo nakreślić swój własny, indywidualny program nauczania. Dzięki ustaleniu preferencji uczestników, konsultant językowy dobiera im odpowiednie zajęcia z lektorem (grupy tworzone są w oparciu o stopień znajomości języka) oraz zestaw pomocy dydaktycznych, jak audiobooki, podręczniki czy zestaw fiszek.

Zajęcia indywidualne prowadzone są wyłącznie z osobami dorosłymi. Zajęcia grupowe obejmują również pracę z dziećmi. Praca w grupie bardziej motywuje, dzięki czemu szybciej nabywa się wiedzę. Grupy są małe, do 12 osób.

Zajęcia prowadzone są w systemie rocznym. Spotkania trwają dwa razy w tygodniu po 60 min (dzieci) i 100 minut (dorośli). Oprócz nauczania języka angielskiego i niemieckiego, szkoła planuje wprowadzić język włoski dla dzieci.

Więcej informacji na Olsztyn.leaderschool.pl

Adres: ul. Grunwaldzka 18a, tel. 89 307 00 02, mail: [email protected]