Ponad 100 rozbrojonych granatów, 66 zapalników oraz 4 sztuki amunicji znaleźli policjanci w mieszkaniu 24-letniego mieszkańca Ełku. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu i usłyszał prokuratorskie zarzuty posiadania amunicji bez zezwolenia. Teraz grozi mu kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat.

Ełccy kryminalni wykonując czynności służbowe ustalili, że 24-letni mieszkaniec Ełku może posiadać amunicję, granaty i pociski moździerzowe pochodzące z czasów II Wojny Światowej. W jego mieszkaniu oraz pomieszczeniu gospodarczym policjanci znaleźli ponad 100 rozbrojonych granatów oraz 66 zapalników, które zostały zabezpieczone do dalszych badań. 24-latek tłumaczył policjantom, że amatorsko zajmuje się wyszukiwaniem przedmiotów pochodzących z czasów wojny.

Ponadto policjanci znaleźli u niego 4 sztuki amunicji do broni palnej, której posiadanie jest zabronione.

Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie. Wczoraj już usłyszał prokuratorskie zarzuty. Teraz za posiadanie amunicji do broni palnej bez wymaganego zezwolenia grozi mu kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8. Prokurator zastosował wobec podejrzanego policyjny dozór.