Nowy sprzęt w Domu Dziecka

Fot. Marcin Kierul/Urząd Miasta Olsztyna.

Dzięki charytatywnej akcji  RMF FM „Lepsze jutro” dzieci z Domu Dziecka w Olsztynie zyskały nowoczesny zestaw do kalisteniki. Wyremontowana została też zalana kilka lat temu sala rehabilitacyjna.

Kilka lat temu wychowankowie musieli zrezygnować z ćwiczeń i zabaw ruchowych. Po ulewnych deszczach zalana została sala rehabilitacyjna, a na remont nie było pieniędzy.

Dzięki akcji „Lepsze Jutro” dzieci i młodzież ponownie będą mogli z niej korzystać. Sala ma nową nawierzchnię, wyremontowano ściany, odświeżono łazienki.

Poza tym placówka dostała profesjonalny zestaw do kalisteniki, czyli ćwiczeń własnym ciężarem ciała. Zestaw składa się z wielu drążków, drabinek i przede wszystkim z nawierzchni, która amortyzuje każdy upadek.

Przy okazji remontu sali rehabilitacyjnej i zainstalowania zestawu do ćwiczeń na świeżym powietrzu, organizator akcji przekaże również dziesięć żółto-niebieskich rowerów górskich.

Finał akcji „Lepsze Jutro” z RMF FM w Olsztynie w czwartek (15 września) o 11:00 w Domu Dziecka przy ul. Korczaka 6. To projekt, którego celem jest niesienie pomocy, wsparcia i nadziei tym, którzy najbardziej tego potrzebują. Olsztyn jest jednym z czterech polskich miast, do których w tym roku trafiła pomoc.

Olsztyński Dom Dziecka powstał 47 lat temu. W tej chwili placówka opiekuje się kilkudziesięcioma osobami.