Zarzuty posiadania środków odurzających usłyszy dziś 21-letni mieszkaniec Olsztyna. Mężczyzna wpadł podczas legitymowania. Próbował uciekać, jednak po chwili został zatrzymany przez funkcjonariuszy. Noc spędził w policyjnym areszcie. Grozi mu kara 3 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj (12.09) około godz. 23:00 oficer dyżurny otrzymał zgłoszenie, że na jednym z placu zabaw na olsztyńskich Nagórkach grupa młodzieży spożywa alkohol.

Na miejsce wysłał patrol. Policjanci zastali tam kilka osób, jednak nie potwierdzili zgłoszenia. Podczas ich legitymowania, jeden z młodych mężczyzn zaczął dziwnie się zachowywać, chciał się oddalić, był nerwowy. W rękach trzymał pudełko. Kiedy funkcjonariusze poprosili, aby je otworzył, okazało się, że w środku znajduje się kilka woreczków z suszem roślinnym. 21- latek wyrzucił pudełko i zaczął uciekać. Policjanci ruszyli za nim w pościg i po chwili zatrzymali uciekiniera.

Mężczyzna został zatrzymany. Noc spędził w policyjnym areszcie. Dziś usłyszy zarzuty posiadania substancji odurzających. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.