Olsztyn wysoko w rankingu „Wprost”!

  1

  www.rabatol.pl  Stolica Warmii i Mazur w czołówce polskich miast. Tak wynika z zestawienia przygotowanego przez tygodnik „Wprost”.

  Olsztyn znalazł się tuż za podium rankingu. Czołowa trójka to odpowiednio Gdańsk, Gliwice i Warszawa. Za naszym miastem, które zajęło czwartą lokatę, znalazły się m.in. Kraków, Katowice i Poznań.

  Na zestawienie złożyły się trzy cząstkowe rankingi. Autorzy – na podstawie danych Ministerstwa Finansów, Głównego Urzędu Statystycznego oraz ankiet nadesłanych przez samorządy – określili, które z miast jest najbardziej przyjazne dla biznesu, w którym jest najlepsza jakość życia, zdiagnozowali też kondycję finansową.

  W każdym z tych mini-zestawień (do zdobycia było maksymalnie 10 punktów) Olsztyn znalazł się w pierwszej dziesiątce. Szóstą pozycję zajmowaliśmy pod względem sprzyjania biznesowi (6,45 pkt) oraz kondycji finansowej (7,35 pkt), a piątą w kontekście jakości życia (6,75 pkt).

  – Te wskaźniki oczywiście cieszą – przyznaje prezydent Olsztyna, Piotr Grzymowicz. – Nie ustajemy jednak w działaniu. Widać wyraźnie, że jest jeszcze sporo do zrobienia, by znaleźć się na szczycie.

  W zestawieniu autorzy uwzględnili 66 polskich miast na prawach powiatu.

  PODZIEL SIĘ

  Dodaj komentarz

  Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
  Lemur

  Dobry żart…

  wpDiscuz