16-latka narkotyki popiła alkoholem. Nie mogło się to dobrze skończyć

  0

  www.rabatol.pl  Ełccy policjanci udzielili pomocy 16-letniej uczennicy jednej z ełckich szkół ponadgimnazjalnych, która podczas imprezy integracyjnej uczniów klas pierwszych piła alkohol i zażyła środki odurzające. Choć w imprezie brała udział blisko setka osób, żaden z jej uczestników nie pomógł nastolatce, która straciła przytomność i omal się nie udusiła. Dziewczyna z uwagi na realne zagrożenie życia i zdrowia została przetransportowana do szpitala.

  W piątek (09.09) oficer dyżurny ełckiej komendy został poinformowany, że na łące nad Jeziorem Ełckim liczna grupa młodzieży zorganizowała imprezę. W jej trakcie młodzi ludzie mieli pić alkohol i głośno się zachowywać. Gdy na wskazane miejsce dojechali policjanci, na ich widok grupa ponad 100 młodych osób rozbiegła się. Pomimo tego policjanci postanowili dokładnie sprawdzić teren ich spotkania i tam, w wysokiej trawie, zauważyli nastolatkę leżącą na plecach.

  Dziewczyna miała zasinioną twarz i usta, krztusiła się i nie była w stanie samodzielnie przewrócić na bok. Nie można było też nawiązać z nią żadnego kontaktu.

  Policjanci natychmiast udzielili dziewczynie niezbędnej pomocy. Udrożnili jej drogi oddechowe, ułożyli w pozycji bocznej bezpiecznej, okryli leżącą obok niej bluzą i wzywając na miejsce pogotowie ratunkowe stale monitorowali jej czynności życiowe.

  Dzięki trafnej ocenie sytuacji, posiadanej wiedzy i sprawnemu działaniu policjantów nastolatka szybko otrzymała fachową pomoc, odzyskała świadomość i zaczęła samodzielnie oddychać. Po przyjeździe na miejsce załogi karetki pogotowia – z uwagi na realne zagrożenia życia i zdrowia – została przewieziona do szpitala.

  Nie bez znaczenia w tej sytuacji był fakt, że jeden z interweniujących policjantów przed wstąpieniem do służby był ratownikiem medycznym. Dzięki czemu posiada szeroką fachową wiedzę i uprawnienia medyczne.

  W toku wykonywania dalszych czynności policjanci ustali, że 16-latka uczestniczyła w imprezie integracyjnej klas pierwszych jednej z ełckich szkół ponadgimnazjalnych, podczas której piła alkohol i zażyła inne środki odurzające.

  Policjanci sprawdzają teraz skąd nastolatka miała alkohol i narkotyki. O zaistniałej sytuacji zostanie również poinformowany sąd rodzinny i nieletnich.

  PODZIEL SIĘ

  Dodaj komentarz

  wpDiscuz