Chcesz wspomóc niepełnosprawnych? Przyjedź na Targi Chłopskie

  0

  Już po raz czwarty niepełnosprawni uczniowie Zespołu Placówek Edukacyjnych będą sprzedawać swoje rękodzieło na kiermaszu podczas Targów Chłopskich w Muzeum Budownictwa Ludowego w Olsztynku. Targi odbędą się w najbliższy weekend – 17 – 18 września.

  Ręcznie malowane obrazy i ikony robione metodą de coupage prosto z pracowni rękodzielniczej Parku Pracy w ZPE. Stylowe notesy i kalendarze w ozdobnych oprawach wykonane w pracowni biurowej. Urocze zawieszki na ścianę autorstwa uczniów pracowni artystycznej. To tylko drobny przegląd produktów najstarszych uczniów ZPE, jakie już w najbliższy będzie można kupić na Targach Chłopskich w Muzeum Budownictwa Ludowego w Olsztynku. Teraz uczniowie ciężko i pilnie pracują, żeby na swoim stoisku wystawić jak najwięcej unikalnego rękodzieła.

  – Na Targach Chłopskich wystawiamy się regularnie od 2013 roku. Nasze wyroby cieszą się zawsze sporym powodzeniem. Mamy nawet stałych klientów, którzy co roku odwiedzają stoisko, chętnie kupują, rozmawiają z uczniami – mówi Anna Wangin, nauczyciel – kierownik pracowni artystycznej. – Chcielibyśmy też bardzo podziękować Muzeum Budownictwa Ludowego za dobrą współpracę. Nie tylko udostępniają nam miejsce na wrześniowym kiermaszu, ale przez całe wakacje sprzedają nasze produkty.

  W Parku Pracy ZPE funkcjonuje 11 pracowni: artystyczna, biurowa, dekoratorska, gospodarcza, kulinarna, ogrodnicza, pamiątkarska, rękodzielnicza, stolarska, szycia i usługowo – handlowa. Uczniowie Szkoły Przysposabiającej do Pracy zdobywają tutaj umiejętności potrzebne w zdobyciu protego zawodu i osiągnięciu jak największej samodzielności życiowej. Każdy z nich ma wyznaczone zadania adekwatnie do możliwości, wszyscy mogą więc czuć się potrzebni i spełnieni.

  Prace uczniów ZPE można kupić m.in. na zimowym Warmińskim Jarmarku Świątecznym w Olsztynie, na kiermaszach w szkole i Urzędzie Miasta.

  DODAJ KOMENTARZ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here