Elektryczny autobus na ulicach Olsztyna

  1
  Fot. Marcin Kierul/Urząd Miasta Olsztyna.

  Pasażerowie ze stolicy regionu mają szansę podróżować unikatowym pojazdem. Autobus przyjechał przy okazji odbywającej się u nas konferencji EkoTransport w Polsce Wschodniej.

  Pojazd wyprodukowała firma Solaris, ta sama, która dostarczyła Olsztynowi tramwaje. Urbino Electric E12 Metcom to krótki pojazd, w którym jest 70 miejsc dla pasażerów. Jest wyposażony w dwa silniki elektryczne w piastach.

  Czas ładowania akumulatorów to sześć godzin. Minimalny dystans, jaki może przejechać na bateriach to 140 km.

  – U nas będzie kursować na liniach 113 i 120 – informuje rzecznik olsztyńskiego MPK, Cezary Stankiewicz. – Będziemy go testować do połowy następnego tygodnia, do 14 września.

  W piątek (9 września) zakończyła się natomiast dwudniowa konferencja dotycząca transportu. Samorządowcy, przedstawiciele branży spotkali się w Olsztyńskim Parku Naukowo-Technologicznym.

  Pierwszy dzień to rozmowy o rozwoju Polski Wschodniej dzięki zapewnieniu ekologicznego, sprawnego i nowoczesnego transportu publicznego. Wśród tematów znalazły się też dyskusje o rewitalizującym i miastotwórczym jego wpływie oraz integracji transportu.

  Drugiego dnia uczestnicy mówili o znaczeniu transportu kolejowego. Zastawiali się też o możliwościach zwiększenia ekologicznych przewozów autobusowych.

  Konferencja EkoTransport w Polsce Wschodniej została zorganizowana przez prezydenta Olsztyna, TOR Konferencje oraz Olsztyński Park Naukowo-Technologiczny.

  1 KOMENTARZ

  DODAJ KOMENTARZ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here