Prawo jazdy stracił wczoraj młody kierowca z Działdowa. Mężczyzna jechał ul. Niepodległości w Olsztynie z prędkością 112km/h. Zatrzymali go policjanci i ukarali za wykroczenie drogowe mandatem.

Od maja 2015 roku obowiązują nowe przepisy dotyczące ruchu drogowego. Zgodnie z nimi, kierujący, który w terenie zabudowanym przekroczy prędkość o co najmniej 50 km/h traci prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Jeśli mimo to nadal będzie kierował pojazdami, okres bez prawa jazdy przedłuży się do 6 miesięcy. Kolejne wykroczenie w tym okresie skutkować będzie ponownym przystąpieniem do egzaminu na prawo jazdy.

Policjanci wciąż zatrzymują piratów drogowych, którzy rażąco łamią prawo, stwarzając tym samym zagrożenie dla siebie i innych uczestników ruchu.

Mandatem karnym oraz utratą prawa jazdy zakończyła się wczorajsza kontrola drogowa przy ul. Niepodległości w Olsztynie. 22-letni mieszkaniec Działdowa jechał swoim subaru z prędkością 112km/h w miejscu gdzie dozwolona była jazda 50-tką.

W terenie zabudowanym jazda z przepisową prędkością ma szczególne znaczenie przede wszystkim dla pieszych. Większa prędkość to dłuższa droga hamowania. Pamiętajmy o tym szczególnie przed pasami.

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
pan jan

głupek wystarczyło powiedzieć ,że zapomniał prawka z domu , dodatkowy mandacik za 50 zł i prawko uratowane

Wacław Rembiszewski

Niech ktoś mi to wytłumaczy: jakaś wąska uliczka ze skrzyżowaniami i przejściami dla pieszych – dajmy na to Kopernika, albo Kościuszki – 50 km/h – a jezdnia dwa pasy w jedną – dwa pasy w drugą, przejazdowa arteria – też 50km/h… Czy ktoś tu nie oczadział czasem?

misiu

subaru może więcej, podobnie jak coraz więcej drogich wozidel z wielkimi heblami BBK na olsztyńskich ulicach

Danielek Lubiejewski

Iskra? One się mylą …

antydrogowiec

Dwa pasy – i ograniczenie do pięćdziesięciu… Przez niektóre wsie można szybciej przejechać i to po węższych drogach.

Paweł Grędziński

ciekawe jak nad korkiem leciał albo w nocy bo za dnia to 40/h to prędkość światła

Alanek Majek

Jak tam się lekko po 160 się lata a oni się szczycą ze złapali przestępcę jadącego 112, ale tak statystyki….

Emil Angielski

Takich powinni za zabójstwo zamykać zanim to zdobią. Rozumiem że na 120 jechać 160 czy nawet 200 gdzie żaden człowiek nie wyskoczy ale w terenie zabudowanym… Dozywotni zakaz i mandat taki że się nie pozbiera.

Alanek Majek

normalnie xD

Emil Ruszkul

W którym miejscu 160? Jak ta ulica jest krótka i w zasadzie to jeden długi zakręt… 90-100 to fakt, normalna prędkość tamtędy, ale 160 to sporo przesadzona wartość.

Mateuszek Tursky

Michał Tęgowski ?

Mateuszek Tursky

Uff, tyle szczęścia

Michał Tęgowski

Nie 😀

Patryk Kalinowski

112? To dużo? 180 to dużo.

Konrad Korzeniecki

Niech policja zacznie nosić kamizelki przy takich manewrach ja mandatu bym nie przyjął

Sebastian Sylwester Sieńko

Prawko i tak by Ci zabrali 🙂 co ma kamizelka do idiota jadącego 112 w terenie zabudowanym?

wpDiscuz