Na niecodzienny pomysł wpadła Alicja Jezierska, właścicielka Banana Smile. Postanowiła otworzyć baloniarnię, czyli miejsce pełne balonów. Nie byłoby w tym nic dziwnego, w końcu są już dyskonty sprzedające tego typu produkty na terenie miasta. Jednak animatorka postanowiła wprowadzić szereg nowości – m.in. balony świecące w ciemności, czy dowolność w wykonaniu własnego egzemplarza. A to jeszcze nie koniec.

Jak się dowiedzieliśmy, pomysł wyszedł przypadkowo. – Kupiłam butlę, aby nadmuchać balony do dekoracji. I to mi się spodobało, a balony stały się nieodłącznym elementem każdej imprezy, na której jestem. Dodatkowo moja dobra znajoma mocno kibicowała temu pomysłowi – zaczyna opowieść Alicja Jezierska, właścicielka Banana Smile.

W ofercie są balony foliowe i lateksowe, czyli zwykłe. Tym, co wyróżnia sklep na tle konkurencji są balony świecące, których nie ma w Olsztynie i okolicy. Właścicielka konstruuje także balony z diamencikami i innymi ozdobami. – Cały czas kombinuję, aby balony były różnorodne i zastępowały bukiety kwiatów na imprezach. Myślę, że może się udać – twierdzi pani Alicja.

Lokal mieści się przy ul. Kościuszki 13 w pokoju nr 105. Jednak nie jest to sklep sensu stricte. Jest to raczej miejsce, do którego można przyjść i porozmawiać o balonach. Zaprojektować swoje ozdoby lub wybrać na miejscu to, co znajduje się na stanie. Mamy możliwość odbioru osobistego, lub dowozu pod wskazany adres.

Balony można zakupić na sztuki. Cena za pojedynczy, nadmuchany balon jest uzależniona od jego modelu i wielkości. Za zwykły zapłacimy 3,50 zł, natomiast największe kosztują maksymalnie ok. 50 zł. – Dzieciom podoba się zwłaszcza przezroczysty balon, w którego środku siedzi nadmuchany miś. Są to już nowoczesne konstrukcje, które robią wrażenie na każdym – wyjaśnia właścicielka Banana Smile.

Co prawda firma pani Alicji prowadzi sprzedaż detaliczną, jednak z myślą o wyjątkowych okolicznościach, takich jak ślub może zwiększyć sprzedaż. – Możemy nadmuchać i przetransportować nawet 1000 balonów – dodaje. Z pewnością nie lada atrakcją jest balonowe pudło, przeznaczone na większe imprezy, z którego po otwarciu wylatuje 50 nadmuchanych balonów. – Do wyboru mamy różne kształty. Najczęściej do ślubów używam nadmuchanych serc. Ludzie są bardzo zadowoleni z tego gadżetu. Za każdym razem słyszę wypowiadane z podziwem „łał!” – cieszy się Alicja Jezierska i dodaje, że myśli nad skonstruowanie pudła, nawet o dwukrotnie większej pojemności. Pudło z balonami kosztuje 190 zł, dowóz na terenie miasta jest darmowy.

Pani Alicji co rusz do głowy przychodzą nowe pomysły. Planuje jeszcze bardziej otworzyć się na dzieci. – Ostatnio myślałam, aby do sklepu przychodzili rodzice z dziećmi, które będą mogły same projektować sobie balony – tłumaczy. Jak wygląda projektowanie? Wybieramy rodzaj balonu, jego kolor, barwę wstążki oraz dodatki jak np. diamenciki.

Firma w dalszym ciągu się rozwija. Alicja Jezierska już niedługo, bo w październiku, chce wraz z Katarzyną Zielińską zorganizować warsztaty z malowania twarzy dla dzieci.

Banana Smile jest projektem animatorskim. Właścicielka zajmuje się wystrojem imprez począwszy od urodzinowych, na ślubach skończywszy. Dzięki jej doświadczeniu, energii i pasji każde wydarzenie jest niepowtarzalne.

Firma ma swoją stronę internetową: Bananasmile.pl, a także profil na Facebooku, gdzie ukazują się wszelkie informacje o nowych przedsięwzięciach.

Baloniarnia mieści się przy ul. Kościuszki 13/105 (I piętro).