Olsztyński hurtownik narkotyków zatrzymany

  15

  Policjanci z zespołu do zwalczania przestępczości narkotykowej KWP w Olsztynie przy wsparciu policyjnych antyterrorystów na krajowej „siódemce” zatrzymali 33-latka podejrzanego o posiadanie znacznej ilości narkotyków. W jego firmie oraz miejscu zamieszkania kryminalni wspólnie z funkcjonariuszami z KMP w Olsztynie zabezpieczyli około pół kilograma kokainy, blisko 8 kilogramów amfetaminy, blisko 1 kilogram marihuany, 1 kilogram mefedronu oraz 6 kilogramów dopalaczy.

  Policjanci z zespołu do zwalczania przestępczości narkotykowej Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie rozpracowując środowisko zajmujące się przestępczością narkotykową ustalili, że jeden z mieszkańców Olsztyna może posiadać znaczne ilości narkotyków. Funkcjonariusze zbierali i na bieżąco weryfikowali informacje, które pozwoliłyby na rozpracowanie nielegalnej działalności 33-latka. Kiedy policjanci zebrali wystarczający materiał przystąpili do realizacji, do której bardzo skrupulatnie się przygotowywali.

  W nocy z 31 sierpnia na 1 września br. kryminalni KWP w Olsztynie wspólnie z policyjnymi antyterrorystami na krajowej „siódemce”, na wysokości Elbląga zatrzymali poruszającego się mercedesem 33-latka. Mężczyzna na widok policjantów usiłował pozbyć się przewożonych narkotyków, ale bezskutecznie, policjanci błyskawicznie go obezwładnili. W trakcie przeszukania samochodu funkcjonariusze zabezpieczyli około 50 gramów marihuany oraz taką samą ilość amfetaminy.

  Bezpośrednio po zatrzymaniu mężczyzny, policjanci postanowili przeszukać miejsce zamieszkania oraz firmę zatrzymanego 33-latka. Do tych działań włączyli się policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie. W wyniku przeszukań funkcjonariusze zabezpieczyli około pół kilograma kokainy, blisko 8 kilogramów amfetaminy, blisko 1 kilogram marihuany, 1 kilogram metamfetaminy oraz 6 kilogramów dopalaczy. Tym samym policjanci udaremnili przedostanie się na olsztyński rynek narkotyków o czarnorynkowej wartości ponad pół miliona złotych.
  33-latek, który w przeszłości był już karany za przestępstwa narkotykowe usłyszał zarzuty posiadania znacznej ilości narkotyków oraz ich udzielania. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany. Grozi mu kara o 10 lat pozbawienia wolności.

  W tej sprawie zarzut posiadania środków odurzających usłyszał także 26-letni mieszkaniec Olsztyna. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 3 lat więzienia.

  Śledztwo w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa Olsztyn – Południe.

  15 KOMENTARZE

  DODAJ KOMENTARZ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here